[5 Aralık] Engelli Şairlerin Şiirlerindeki Duygu Seli Ağlatti

Kategori : Genel |

 İZMİR (CİHAN) – İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, engelli şairleri yüreklendirmek ve sanatla buluşturmak amacıyla düzenlediği şiir yarışmasında dereceye girenler, törenle ödüllerini aldı.
 İsmet İnönü  Sanat Merkezi’ndeki geceye katılanlar, ödül alan engelli şairlerin okuduğu şiirlerle duygulanırken, İzmir Büyükşehir Belediyesi Hafif Müzik Orkestrası ile Big Band Grubu’nun seslendirdiği şarkılar ise coşkulu anlar yaşattı.
 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen şiir yarışmasının ödül törenine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Türkegül Kocaoğlu, Genel Sekreter Vekili Ersu Hızır, Kültürel ve Sosyal ve Hizmetler Daire Başkanı Selma Nalbantoğlu, Engelliler Masası Koordinatörü Süleyman Er, meclis üyeleri, seçici kurul üyeleri, engelli derneklerinin yönetici ve üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

 Üç dalda yapılan şiir yarışmasının, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Danışmanları Nail Yavuz, Mehmet Şakir Örs, Haluk Işık ve Engelliler Masası Koordinatörü Süleyman Er’den oluşan seçici kurulu, gönderilen 170 eseri titiz bir şekilde inceleyerek dereceye girenleri belirledi. Engelli şairlere ödüllerini, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Türkegül Kocaoğlu, Genel Sekreter Vekili Ersu Hızır, Kültürel ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Selma Nalbantoğlu sundu. Dereceye girenlere kategorilere göre,  200 YTL ile 1000 YTL arasında para ödülü  ve birer plaket verildi. Gecede ayrıca jüri üyeleri ile Engelliler Günü davetiye ve afişlerinde yer alan karikatürlerin yaratıcısı Karikatür Sanatçısı Rıfat Mutlu’ya Nalbantoğlu tarafından bir plaket sunuldu.
 Engelli Şairler Şiir Yarışması’nda  derece alanlar sırasıyla şöyle belirlendi:
 Çocuk Şairler Dalı (8-14 yaş arası): Gamze Kaplan, Muhammed Berk ve Hasan Şatay.
 Genç Şairler Dalı (14-18 yaş arası): Semra Bozar, Ralfi Kanyas ve Damla Uysal.
 Yetişkin Şairler Dalı (18 yaş üzeri): Metin Cabadağ, Özden Ünal, Metin Sert.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.