[5 Aralık] Engellilerden Başkan Yilmaz’a Teşekkür Ziyareti

Kategori : Genel |

 BOLU (CİHAN) – Bolu’da çeşitli eğitim kurumlarında okuyan engelli öğrenciler, kendilerine verdiği destekten dolayı Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a teşekkür etti.
 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü nedeniyle engelliler okul ve rehabilitasyon merkezlerinde öğrenim gören engelliler ve öğretmenlerinden oluşan heyet, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Andaç, Semiha Şakir Spastik Çocuklar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Zihinsel Yetiştirme ve Koruma Vakfı Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi Dağkent, Mehmet-Emine Baysal Eğitim Uygulama Okulu, Özel İlgim eğitmen ve engelli öğrencileri kapıda karşılaşan belediye başkanı birer saat hediye etti.

 
 Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, şehir düzenlemesi ve engellilere yönelik eğitim kurumu açısında Türkiye’de iyi bir konumda olduklarını söyledi. Engelli çocukların kendisine verdiği karşılıksız sevginin kendisi açısından büyük anlamı olduğuna dikkat çeken Yılmaz, “Beni en çok sevenlerimin içinde engelli kardeşlerimdir. Bu kardeşlerim karşılıksız seven dostlardır. Onlar için dört dörtlük bir şeyler yapamadık, ama onlarla beraber geleceğe bakmak için bir köprü kurduk. Elimizden gelen gayretle çalışmalarımız devam edecek. Her zaman engelli olacak bir durumdayız. Onlarla yaşamaya özen göstermeliyiz ve yardımcı olmak durumundayız.” diye konuştu.
 Engellilere yönelik kentte yapılan düzenlemelerin yetersizliğine de dikkat çeken Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Özürlülerimiz için biz Türkiye olarak Avrupa standartlarında hazır değiliz. En azından kaldırımlarımız, yürüyüş yollarımız, çıkışlarımız, inişlerimiz, merdivenlerimizde şekil olarak onlara yönelik çalışmalar içersindeyiz. Gerçek anlamda Bolu Belediyesi bu işleri yaptı diyemeyiz. Yaptığımız çalışmalarda kaldırıma çıkmaları için rampaları yapmaya çalışıyoruz, fakat uluslararası düzeyde değiliz. Yunanistan gezimizde görme özürlü insanların yürüyeceği kaldırımlar yapıldığını gördük. Biz de onların seviyesine gelmek durumundayız, fakat Türkiye’de maalesef bu iş daha yeni. Türkiye’deki tüm belediyelerde bu işe duyarlı olmaya çalışıyor ve biz de o duyarlılığı yerine getirmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu. 
 Dağkent Yöneticisi Hikmet Manaz; “Bugün 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü. Bu bir kutlama değil. Bugünün anlamı, özürlülerimizi hatırlamak, ama tabiî ki sadece yılın yalnızca bir gününde hatırlamak değil. Her gün onlar için yapabileceğimiz bir şeyler olmalıdır düşüncesindeyim. Özellikle belediyenin halka olan hizmetlerinde özürlüleri ön planda tutmasını biz gönülden istiyoruz ve başkanımızdan rica ediyoruz. Bu güne kadar verdiği ilgi alakaya teşekkür ediyoruz ve halkımızın da bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Her vatandaşın potansiyel engelli olduğunu düşünüyoruz. Yaşamımızın hangi safhasında başımıza ne geleceği belli olmadığını düşünerek, buna göre hareket etmeliyiz diye düşünüyoruz. Engelli vatandaşlarımızı engelsiz görüp, onların hayata tutunmaları için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız diyorum.” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.