[5 Mart] Görme Engellilere Sertifikalari Bakan Özak’in Katildiği Törenle Verildi

Kategori : Genel |

TRABZON  (CİHAN) – Trabzon’da 3 ay boyunca kurs gören 15 görme engellinin sertifikaları Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak’ın katıldğı törenle verildi.
 Trabzon’da çeşitli açılış ve ziyaretlerde bulunan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Trabzon Endüstri Meslek Lisesi’ni ziyaret ederek burada devam eden Doğal Gaz Tesisatçılığı Kursu’nda incelemelerde bulundu. Bir süre öğrencilerle sohbet eden Bakan Özak daha sonra Trabzon İMKB Anadolu Kız Meslek-Kız Meslek Lisesi’nde görme engelliler için düzenlenen sertifika törenine katıldı.
 Trabzon Altı Nokta Körler Derneği ile Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) arasında yapılan protokol çerçevesinde uygulamaya konulan “Gören Eller Projesi” kapsamında 15 görme engelli kursiyere sertifikalarını Bayındırlık ve İsakan Bakanı Faruk Özak, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Prof. Dr. Cevdet Erdöl ve Prof. Dr. Aydın Dumanoğlu, Mustafa Cumhur’un elinden aldı.


 Burada kısa bir konuşma yapan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, sosyal devlet olmanın gereği olarak özürlülere önem verdiklerini ve bu yönde yasalar çıkardıklarını söyledi. Özak konuşmasında, “İrade ve gayretle herşey yapılabiliyor. Bunu bu arkadaşlarımız bunu bize gösterdiler. Bakıp göremeyen görüp algılayamayan arkadaşlarımızın olmasına rağmen bu arkadaşkarımız büyük düşündeler. İrade ve gayretlerine zekalarını ekleyip çok güzel işler başardılar, kendilerini tebrik ediyorum.” dedi.
 Sertifikaların verilmesinin ardından Bakan Özak, görme engellilerin yapmış oldukları ürünlerden oluşan el işi sergilerini gezdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.