[5 Mart] Sağir Ve Dilsiz Kadin, Dünyaya Getirdiği Çocuğunun Babasini Dna Testi İle Belirleyecek

Kategori : Genel |

ZONGULDAK / EREĞLİ (CİHAN) – Ereğli’de, emekli yaşlı adam tarafından kandırılarak tecavüz edilen sağır ve dilsiz kadın, dünyaya getirdiği erkek çocuğun babasını kesin olarak belirleyebilmek için DNA testi yaptıracak. Sağır ve dilsiz kadın, anne ve babasıyla birlikte Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk’ten DNA testi için gerekli olan 3 bin YTL için yardımcı olmasını istedi.
 İddiaya göre, geçen yıl, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’ndan emekli 69 yaşındaki Cemal Saydam, sağır ve dilsiz olan 30 yaşındaki Nurcan Atan’ı, kandırarak evine götürdü, ardından da ilişkiye girdi. Olaydan haberdar olan Nurcan Atan’ın ailesi, Saydam hakkında Ereğli Cumhuriyet Savcılığı’nda suç duyurusunda bulundu.

 
 Olayın kamuoyunda duyulması ve hakkında şikâyet dilekçesi verilmesinin üzerinden bir hafta geçtikten sonra bunalıma giren Saydam, evinde ölü bulundu. Saydam’ın bıçakla intihar ettiği ileri sürüldü. Yaşlı adamın hamile bıraktığı Nurcan Atan ise yaklaşık 2 ay önce Ereğli Devlet Hastanesi’nde bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. İnşaat işlerinde çalışan baba Ahmet Atan ve evlere temizliğe giden anne Fadime Atan da Ereğli Nüfus Müdürlüğü’nden Eren Can ismini verdikleri torunları için kimlik çıkarttı.
 Baba Ahmet Atan, maddi durumları iyi olmadığını, emekli maaşının yarısını alabilmek ve hak iddia edebilmek için Eren Can’ı Saydam’ın nüfusuna geçirmek istediklerini söyledi. Atan, Saydam’ın yakınlarının çocuğu kabul etmediğini, bunun için de DNA testi yaptırmak istediklerini kaydetti. Atan, eşi Fadime Atan, kızı Nurcan Atan ve yanlarında getirdikleri torunu Eren Can’la birlikte Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk’ten yardım istedi.
 Ahmet Atan, DNA testinin yaklaşık 3 bin YTL tuttuğunu öğrendiklerini, maddi durumu iyi olmadığı için bunu karşılayamadıklarını anlattı. Atan, Şentürk’ten kendilerine yardımcı olmasını istedi.
 Şentürk ise olayı kınadığını belirterek, yardım konusunda gerekli girişimlerde bulunacağını dile getirdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.