[5 Mayıs] Bedensel Engelliler Yeni Dernek Binasi Bulamazsa Derneklerini Feshedecek

Kategori : Genel |

OSMANİYE (CİHAN) – Osmaniye’de 10 yıldır birçok faaliyete imza atan Bedensel Engelliler Derneği derneklerini fesih etmeye hazırlanıyor. Bir hayırseverin verdiği dernek binalarının satılmasının ardından bedensel engelliler yeni dernek binası için yardım bekliyor.
70 üyesi bulunan Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Kamil Balta, yeni dernek binası bulamadıkları takdirde derneklerini fesih etmek zorunda kalacaklarını söyledi.
Dernek bütçelerinin yeni bir yerin kirasını karşılamaya yetmediğini dile getiren Balta, “Bizler zaten zor şartlarda geçimlerini sürdüren kişileriz. Yeni bir dernek kiralamaya gücümüz yetmiyor. Bu binamızı bizlere bir hayırsever bağışlamıştı. Şimdi bu bina satılarak el değiştirildi. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Görüştüğümüz yerlerden de bir sonuç alamadık” diye konuştu.


İlde 10 bin civarında özürlünün bulunduğunu hatırlatan Balta, dernek çatısı altındaki özürlülerin kendilerini toplumla barışık gördüğünü kaydediyor.
Derneğin ortadan kalkmasıyla birçok özürlünün kendisini boşlukta hissedeceğini ve bu yüzden sıkıntıların ortaya çıkabileceğini kaydeden Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Kamil Balta, “Derneğimiz birçok özürlüye iş buldu. Birçok sosyal faaliyetin içerisinde doğrudan ve dolaylı yer aldık. Katıldığımız kurslarda yaptıklarımızla üretime katkı sağladık. Kendimizi bu dernek çatısı altında daha güçlü ve normal insanlarla eş görüyor. Burada toplanıyor dertlerimizi paylaşıyor, sıkıntılarımıza çare arıyorduk. Ne yazık ki yeni dernek binası bulamazsak bunların hiç birini yapamayacağız” diye konuştu.
 Derneğin denetleme kurulu başkanlığını yürüten yüzde 90 spastik özürlü Mustafa Kaplan da, sürekli seçimlerde hatırlandıklarını seçimlerden sonra unutulduklarını belirtti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.