[5 Mayıs] Engelli Çocuk Yamaç Paraşütü Keyfi Yaşadi

Kategori : Genel |

Muğla’nın Fethiye ilçesine ailesiyle tatile gelen spastik çocuk Thomas Curry, yamaç paraşütüyle 1970 metre yüksekliğindeki Babadağ’dan uçup, Ölüdeniz’in eşsiz güzelliğini izledi.
İngiliz vatandaşı Richard ve Paula çiftinin doğuştan spastik 14 yaşındaki çocukları Curry, pilotlar eşliğinde yamaç paraşütüyle uçtu. Oldukça mutlu olduğu görülen Curry, 20 dakika süreyle Ölüdeniz’in eşsiz güzelliğini izleme olanağı buldu.
Curry, inişte el işaretleriyle mutluluğunu ailesiyle paylaştı.
Çocuğunun bu duyguyu yaşamasından mutlu olduğunu anlatan anne Paula Curry, ”Ölüdeniz’e ilk kez geldik. Burada yamaç paraşütüyle uçuşlar yapıldığını gördük. Fakat yükseklik korkusu olduğu için ilgilenmemiştik. Pilot arkadaşlar bize durumu anlattılar, biz de denemek istedik. Çok güzeldi. Unutamayacağımız bir gün geçirdik. Oğlum Thomas bu günü hiç unutamayacak. Belki tedavisi için iyi gelir. En kısa sürede Fethiye’ye yeniden geleceğiz. Fethiye ve Ölüdeniz’i çok sevdik” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.