[5 Nisan] Adiyaman’da Güneydoğu Ortopedik Engelliler Derneği Genel Merkezi Kuruldu

Kategori : Genel |

ADIYAMAN (CİHAN) – Adıyaman’da, Güneydoğu Ortopedik Engelliler Derneği Genel Merkezi kuruldu. Dernek genel başkanı Abidin Harputluoğlu, ortopedik engellilerin sorunlarının çözüme kavuşturulması için derneği kurduklarını söyledi.
 Türkiye genelinde yaklaşık 8.9 milyon engellinin bulunduğunu söyleyen Abidin Harputluoğlu, “Engellilerin sorunlarının gündeme gelmesi ve seslerini duyurabilmek için dernekler ve vakıflar kurulmaktadır. Bunlardan birini de Adıyaman’da Güneydoğu Ortopedik Engelliler Derneği Genel Merkezi olarak kurduk” dedi.


 Harputluoğlu, Adıyaman’da bulunan ortopedik engellilerin sorunlarının çözüme kavuşturulması amacıyla daha önceden Anadolu Sakatlar Derneği Adıyaman Şubesini kurduklarını kaydederek, “Ancak ilimizi tüm Türkiye’ye tanıtamadığımız  ve engellilerimizin ihtiyaçlarını yeterince karşılayamadığımız düşüncesiyle şubemizi kapattık ve Güneydoğu Ortopedik Engelliler Derneği Genel Merkezi’ni kurduk. Açılışı ileri bir tarihte yapacağız” diye konuştu.
 Güneydoğu Ortopedik Engelliler Derneği Genel Başkanı Abidin Harputluoğlu, genel merkez olarak, ortopedik engellilerin sorunları olan başta işsizlik olmak üzere, tekerlekli sandalye, akülü araba, ortez-protez, koltuk değneği, gıda, giyim gibi ihtiyaçların giderilmesi için mücadelerini sürdüreceklerini belirterek, “Ortopedik engelli olan kişiler derneğimize üye olmaları gerekmektedir. Ayrıca engelli çocuğu olan anne ve babalar çocuklarını bizlere ve yetkililere bildirmeleri gerekir. Her sağlam insan birer bedensel engelli adayıdır. Bunu düşünerek her insanın engellilere yardım etmesi ve yetkililerin engelleri kaldırması için çalışmalarımızı bundan sonra tüm bölgede açacağımız dernek şubeleriyle sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.