[5 Nisan] Bitlis’te Engelli 20 Genç Topluma Kazandiriliyor

Kategori : Genel |

BİTLİS (CİHAN) – Bitlis’te engelli olup da okuma yazma ve mesleki eğitim almaya başlayan 20 genç, topluma kazandırılıyor.
 Bitlis Teknik Lise Anadolu Meslek ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanlığı tarafından projelendirilen Bedensel Engellilerin Topluma Kazandırılması Projesi kapsamında eğitime alınan 20 genci, Bitlis Valisi Mevlüt Atbaş ziyaret etti. Valinin ziyareti sırasında çeşitli isteklerini söyleyen engelliler, aldıkları bu eğitimden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.  Vali Atbaş yaptığı açıklamada, bedensel engelliler için yürütülen bu projenin tabana yayılması konusunda çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Devletin imkânlarını kullanarak, engellilerimizin topluma kazandırılması gerekiyor.

Bu konuda bizim de üzerimize düşen görevleri yerine getirmek zorundayız. Bu projede emeği geçenleri kutluyorum” dedi.
 Doğu Anadolu Kalkınma Programının Sosyal Bileşeni’ne sunulan proje 12 ay süresince devam edecek. Öncelikle okuma yazma kursu verilecek olan engellilere daha sonra da mesleki eğitim verilecek. Özel hedeflerinin üretken hale gelen engellilerin özgüvenlerinin artması, engelli ailelere engelli çocuklarının da mesleki becerilerini olabileceğini göstermek olduğunu söyleyen Proje Raportörü M. Selim Sevim, “Artık engellilerin evlerinde toplumdan uzak kalmamalarını sağlamak istiyoruz” dedi.
 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.