[5 Nisan] Engelliler Okullari Öğrencileri Arasi Genel Kültür Ve Bilgi Yarişmasi” Bugün Niğde’de Yapilacak

Kategori : Genel |

NİĞDE  (CİHAN) – Milli Eğitim Bakanlığı’nın işitme engelliler okullarında eğitim ve öğretim etkinliklerini destekleme ve tanıtma projesi kapsamında 5 ilin katıldığı “Genel Kültür ve Bilgi Yarışması” bugün Niğde’de yapılacak.
 Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Niğde’de yapılacak genel kültür ve bilgi yarışmasına Niğde, Ankara, Konya, Kırşehir ve Kırıkkale illerinden 7 İşitme Engelli İlköğretim Okulu’nun katılacağı bildirildi. Niğde İl Milli Eğitim Müdürü H. İbrahim Yaşar, İşitme Engelliler İlköğretim Okulları ve Meslek Liselerinde öğrenim gören öğrencilerin sosyal faaliyetlere katılarak, kaynaşma ve dayanışma duygularını

 güçlendirmek ve başarılarını artırmak amacıyla okullarımız arasında bu tür bilgi yarışmalarının her sene yapıldığını belirterek, “İşitme engelliler, farklı insanlar değildir.
 Öyleki, bu tür okullarımızda tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi dengi okullardaki programlar uygulanmaktadır. Bu okullarımızdan mezun olup üniversite eğitimi gören, toplumda önemli yerlere gelmiş öğrencilerimiz de bulunmaktadır. Ancak bazı öğrencilerimizin elde ettiği başarı yeterli olmamaktadır. İşitme engelli öğrenciler için sürdürülmekte olan eğitimin niteliğinin geliştirilmesi amacıyla bu tür etkinliklerin kamuoyu önünde sergilenmesi gereklidir.
 Bu sebeple Bakanlığımız, İşitme Engelliler Okullarında eğitim-öğretimi, onların etkinliklerini destekleme ve tanıtmak, bu öğrencilerimizin etkinliklerini geliştirmek, öğrenci başarısını artırmak, dayanışmayı güçlendirmek amacıyla bir proje düzenlemiştir.” dedi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.