[5 Temmuz] Gurbetçiler Emirdağ’da Yaşayan Engellilere Akülü Araba Gönderdi

Kategori : Genel |

AFYONKARAHİSAR (CİHAN) – Brüksel’de bulunan Emirdağ Yöresi Yardımlaşma Derneği’nin (EYAD) bağışladığı engelli arabaları, vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. Emirdağ Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, böyle bir yardımın fedakarlıkla gerçekleştirildiğini söyledi.
EYAD tarafından düzenlenen engelli vatandaşlara akülü araba yardımı Emirdağ Belediyesi önünde bir törenle gerçekleşti. Törene katılan Kaymakam Bilgin, böyle bir organizasyon’un çok büyük ve gerçekten bir fedakarlılık ile gerçekleştiğini vurguladı. Bilgin, Emirdağ’a yaptıkları ve yapacakları yardımlardan dolayı EYAD Türkiye sorumlusu Necati Şevik’e teşekkür etti.

 
 Sadece Emirdağ’a değil, tüm Türkiye’ye yardım ettiklerini belirten Şevik, “Dünyanın her yerinden yardım isteyen vatandaşlar var. Şu an için yurt dışı için açılım yapamıyoruz. Ama ilerideki yıllarda bunu da yapacağız.” dedi.
 Emirdağ’a 84 tane akülü engelli arabası getirdiklerini ancak bunun sadece 30 tanesini dağıttıklarını kaydeden Şevik, Emirdağ’da ihtiyaç sahibi kalmaması halinde kendilerine maille ulaşanlara vereceklerini bildirdi. Yaklaşık maliyeti 25 bin 200 Euro’yu bulan yardımın gelecek yıllarda daha da katlanarak artacağını vurgulayan Şevik, Ramazan Bayramı’nda erzak Kurban Bayramı’nda da yaklaşık 250 adet kurban kesilip ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını duyurdu.
 Özellikle gümrük de çok sıkıntı çektiklerini söyleyen Şevik “Biz bir yardım yapıyoruz ama bürokrasi yüzünden çekmediğimiz çile kalmadı.” diye konuştu.
 Törene, Belediye Başkanı Lütfi İhsan Dağ ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.