[6 Ağustos] Aracinin Aküsü Biten Engelli Vatandaşin İmdadina Başbakan Erdoğan Yetişti

Kategori : Genel |

MERSİN (CİHAN) – Mersin’de kullandığı engelli aracının aküsünü bir türlü bulamayan engelli vatandaşın imdadına, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yetişti.
 Aracının aküsü bittiği için yatağa mahkum olan ve bunalıma giren Osman Çeliker(30), Başbakan Erdoğan’ın talimatı ile aküsüne kavuştu.
 Mersin’in Turunçlu Mahallesi’nde hayatını sürdüren Osman Çeliker, 8 aylıkken geçirdiği bir hastalık sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş. 5 yıl önce, Almanya’da bir hayırsever iş adamı tarafından kendisine akülü araç hediye edilen, ancak aracın aküsünün bitmesi üzerine bir türlü yedek aküyü bulamayan Osman Çeliker, 22 Temmuz seçimleri öncesinde Mersin’e mitingi için gelen Başbakan Erdoğan’ın otobüsünün önüne çıkarak yardım istemişti. Başbakan Erdoğan’ın, Mersin Valisi Hüseyin Aksoy’u arayarak engelli vatandaşa yardım edilmesi talimatını vermesi ile Çeliker için, Almanya’dan engelli aracın aküsü getirtildi.

 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a minnettar olduğunu belirten Çeliker, aracının aküsü olmadığı için hayata küstüğünü söyledi. Akünün gelmesi ile yeniden hayata bağlandığını anlatan Çeliker, hükümetin kurulmasının ardından Başbakan Erdoğan’ı ziyarete gideceğini ifade etti.
  Çeliker, “Başbakanıma minnettarım. O benim gören gözüm, duyan kulağım, tutan elim, yürüyen ayağım, yaşam sevincim oldu. Engelli arabamın çalışmasını sağladığı için kendisine teşekkür etmeye gideceğim. Bana bu mutluluğu yaşattığı için Başbakanımız Erdoğan’ın ellerinden öpüyorum” dedi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.