[6 Ağustos] Toroslar Belediyesi, Engellileri Sevindirdi

Kategori : Genel |

MERSİN (CİHAN) – Toroslar Belediyesi, engelli vatandaşların günlük hayatlarını kolaylaştırmak için 9 tekerlekli sandalye hediye edildi.
 Belediye Başkanı Hamit Tuna, bölge sınırları içerisinde daha önceden tespit edilen engelli vatandaşlara destek amacıyla 9 adet tekerlekli sandalye hediye ettiklerini söyledi. Tespit edilen 9 engelli vatandaştan biri olan Ramazan Kaya (27) isimli engelli vatandaşa verilmek üzere yakını Emin Öz’e makamında tekerlekli sandalyeyi teslim eden Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, yaptıkları hizmetlerin sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olduğunu ifade etti.

 Toroslar bölgesindeki 25 mahallede Engelliler Derneği aracılığıyla bu tür tespitleri yapacaklarını kaydeden Tuna, şunları kaydetti: “Toroslar bölgesi içerisinde ikamet eden engelli vatandaşlarımızın sağlıklı insan statüsünde kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlamak amacıyla kendilerine tekerlekli sandalye vererek destek olmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de yine 25 mahallemizde engelli olan vatandaşlarımızın tespitini Engelliler Derneği aracılığıyla yaparak, yardımcı olmaya ve destek çıkmaya devam edeceğiz. Yaptığımız yardımlarla engelli vatandaşlarımıza sağlıklı bir insanın yaşam şartlarını oluşturamayacağız ama hayattan zevk almalarına ve yeniden yaşama sevincine sahip olmalarına vesile olacağız. İnşallah bize talepte bulunan engelgillerimizin hepsine katkı sunmaya devam edeceğiz.”

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir