[6 Aralık] Belediye Bünyesinde Üç Ayri Engelli Merkezi Oluşturuyor

Kategori : Genel |

BURSA (CİHAN) – Bursa merkez Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, 5 Aralık Dünya Özürlüler Günü çerçevesinde Osmangazi Belediyesi’nde görevli engelli personelle bir araya gelerek sorun ve önerilerini dinledi. Belediye bünyesinde üç ayrı engelliler merkezi oluşturacaklarını söyleyen Başkan Altepe, “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını el birliği ile çözmek durumundayız. Biz yaptığımız tüm altyapı veya üstyapı hizmetlerinde engelli vatandaşlarımızın durumunu da dikkate alıyoruz” dedi.

  
 “Arkadaşlarımızın sorunlarıyla ilgili tespit ve önerilerine de açığız” diyen Başkan Altepe, engellilerle ilgili sorunun artık hem ülkemizin hem de Bursa’nın gündeminde olduğunu söyledi. Altepe, “Önce çevremizden başlayarak çevremizdeki engelleri kaldırmalıyız” şeklinde konuştu.
Toplantıya katılan belediye personeli engelliler ise, hatırlandıkları için Başkan Altepe’ye teşekkür ettiler. Engelliler, “Herkes hatırlamıyor, sorunlarımızın çözümü için çaba harcamıyor. Hatırlanmak güzel, teşekkür ederiz” dediler.
 Aynı zamanda engelli olan Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Muttalip Alemdar’ın da katıldığı toplantının ardından Başkan Altepe, engelli personele çeşitli hediyeler verdi. Bu arada, Osmangazi Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde yaklaşık 30 engelli personel istihdam ediliyor.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.