[6 Aralık] Fedakar Baba, Engelli Çocuğunu El Arabasiyla Gezdiriyor

Kategori : Genel |

ERZİNCAN (CİHAN) – Erzincan Hocabey Mahallesi’nde ikamet eden 4 çocuk babası Abdurrahman Arslan(60), zihinsel engelli ve yürümekte zorlanan çocuğu Emrah Arslan’ı(18) her gün el arabası ile gezdiriyor.
 1,5 yaşında geçirdiği menenjit hastalığı sebebiyle zihinsel engelli olan ve 18 yıldır sakatlığı nedeniyle hayata küsmeyen Emrah Arslan’a yaşlı babası Abdurrahman Arslan kendi imkanları ile destek olmaya çalışıyor. İşçi emeklisi Abdurrahman Arslan, 4 çocuğundan en küçüğü olan Emrah’ın geçirdiği hastalıktan sonra zihinsel engelli olduğunu ve yürümekte zorlandığını belirterek, yıllardır onunla imkanları doğrultusunda ilgilenmeye çalıştığını belirtti. İmkansızlık nedeniyle çocuğunu çarşıda işi olduğu zamanlar el arabası ile gezdirdiğini söyleyen baba Arslan, oğlu Emrah için ne gerekiyorsa yaptığını, fakat hastalığına bir çare bulunamadığını söyledi.

  
 İşçi emeklisi olduğunu ve diğer çocuklarının da işsiz olduğunu belirten Arslan, aldığı emekli maaşı ile ancak evini geçindirebildiğini söyledi. Engelli olan Emrah’ın evde sürekli oturup kalmasına dayanamadığını ve onun da dışarıya çıkarak eğlenmeye ihtiyacı olduğunu vurgulayan Arslan, çarşıya çıktığında el arabasına çocuğunu bindirerek zaman zaman gezintiye çıktıklarını söyledi. Bu durum karşısında çaresizliğini gizleyemeyen baba Arslan, çocuğunun geleceğinden kaygı duyduğunu belirtti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.