[6 Ekim] Yedipinar Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi’nin Başarisi

Kategori : Genel |

ADANA  (CİHAN) – Adana Yedipınar Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi Proje Koordinatörü öğretmen Ali Kinik tarafından, Valilik, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Sosyal Hizmet Gönüllüleri Derneği ortaklığı ile Avrupa Birliği Projeleri kapsamında hazırlanan “Hayatboyu Öğrenme Programı 2007-2013  Leonardo da Vinci Projesi” DPT Ulusal Ajans tarafından kabul edildi. Bu olumlu gelişmeyle Yedipınar Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi çalışanları İngiltere’ye davet edildi. Proje kapsamında; Adana Vali Yardımcısı Haluk Sezen, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yusuf İyi, Yedipınar Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Müdürü Muzaffer Aygün, Öğretmen Ali Kinik, Çocuk Gelişimcisi Dürdane Kanlı, Ayniyat Saymanı Seyfettin Haşimoğlu, Sosyal Hizmet Gönüllüleri Deneği  Başkanı Kemal Aslan, Dernek Üyesi Savaş Kartaloğlu katılımcı olarak İngiltere’ ye gidecek.


 Ülke genelinde başvuru yapan yaklaşık 2 bin 400 proje arasında kabul edilen ve ilk 400 proje arasına girerek büyük bir başarı elde eden çalışma, SHÇEK adına Türkiye genelinde kabul edilen ilk projelerden biri oldu.
 Leonarda da Vinci Projeleri çerçevesinde kabul edilen çalışmayla Yedipınar Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi meslek elemanları ve proje ortakları olan Adana Vali Yardımcısı, Adana İl Sosyal Hizmetler Müdürü ve Sosyal Hizmet Gönüllüleri Derneği Başkanı İngiltere’de iki hafta kalacak.
 Engelliler alanında eğitim alacak olan katılımcılar bu alanda eğitim veren ilgili kurum ve kuruluşları da ziyaret edecek.
 Türkiye’de engelliler alanında yapılan çalışmalar hakkında İngiltere’de toplantılar düzenlecek. Ayrıca Türkiye’yi turizm ve kültürel yönünde tanıtıcı faaliyetlerde bulunulacak.  Proje dönüşü yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında yurt dışında alınan eğitim ve edinilen izlenimler ülke genelinde faaliyet gösteren ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri ile paylaşılarak bilgi  ve teknoloji transferi yapılacak.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.