[6 Mart] Rize’de Engelli 24 Vatandaşa Tekerlekli Sandalye Verildi

Kategori : Genel |

RİZE  (CİHAN) – Rize’de engelli 24 vatandaşa tekerlekli sandalye verildi. Jhonson Wax firması tarafından Rize Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bağışlanan 40 tekerlekli sandalyenin 24’ü Rize Valisi Kasım Esen ile firma yetkililerinin katıldığı bir törenle ihtiyaç sahibi vatandaşlara teslim edildi.
 Vali Esen törende yaptığı açıklamada, Rize’de tekerlekli sandalyesi olmayan engelli vatandaşın kalmayacağını söyledi. İnsanoğlunun başkalarının içerisinde bulunduğu acıları kendi başına gelmeden anlamadığını kaydeden Esen, “Bu insanlarımızın içinde bulunduğu durumu anlamak isteyen herkes, bir günlüğüne kendilerini bu sandalyelere bağlayıp böyle yaşasınlar. O zaman onların yaşadığı zorlukları daha iyi anlar ve kendi sağlımızın kıymetinin de farkına varırız.” dedi.

Talepleri üzerine Jhonson Wax firmasının 40 adet tekerlekli sandalye bağışında bulunduğunu ifade eden Esen, bunların 24’ünün belirlenin vatandaşlara teslim edildiğini, diğerlerinin de ihtiyacı olan engelli insanları verileceğini sözlerine ekledi.
 Jhonson Wax Anonim Şirketi Ankara Bölge Müdürü Şenol Tecimer ise, firmalarının sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bu tür yardımlarda bulunduğunu dile getirdi. Tecimer, “Bu insanlarımızın günlük yaşamlarını biraz olsun kolaylaştırma adına bir katkı sağlayabilirsek ne mutlu bize.” ifadelerini kullandı.
 Tekerlekli sandalyeye kavuşan engelli vatandaşlar ise büyük mutluluk yaşadı.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.