[6 Mart] Zihinsel Engelli Gençlere Gösteri

Kategori : Genel |

İzmir İllüzyonistler ve İllüzyon Sanatını Sevenler Derneği üyeleri, düzenledikleri gösteri ile zihinsel engelli gençleri eğlendirdi.
   Ahmet Şefika Kilimci Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi’nin öğrencileri merkezi Alsancak’ta yer alan İllüzyonistler ve İllüzyon Sanatını Sevenler Derneğinde illüzyon gösterileri izledi.
   AA muhabirine açıklama yapan İllüzyonist Şankadra olarak da bilinen Dernek Başkanı Hasan Yentür, 46 yıldır bu meslekle uğraştığını belirterek, ”Dernek olarak amacımız illüzyonist mesleğini sevdirmek, gençleri kahve köşelerinden almaktır, illüzyonla kolay iletişim kurulmakta, çocukların zekasını açmaktadır. Umarım bugün buraya gelen genç arkadaşlarımıza da keyifli dakikalar yaşatırız” diye konuştu.

   Eğitim Merkezinden gelen bir talep üzerine bu gösteriyi hazırladıklarını belirten Yentür, kapılarının herkese açık olduğunu belirtti. Yentür, ücret talep etmeksizin bütün yardım kuruluşları için hizmete hazır olduklarını da sözlerine ekledi.
   İkiçeşmelik’te yer alan ve 159 öğrencisi olan Ahmet Şefika Kilimci Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi öğretmenlerinden Ülkü Karahan, merkezde yer alan öğrencilerin arasında illüzyona meraklı olanlar olduğunu belirterek, bu konuda Yentür’den yardım istediklerini, Yentür’ün böyle bir gösteri ile yardım isteklerini geri çevirmediğini ifade etti.
   İllüzyonistlerin gösterilerini büyük keyifle izleyen zihinsel engelli gençler, keyifli dakikalar yaşadı. İllüzyonist Hasan Yentür, yaptığı ”bardak kırma” gösterisi ile izleyenlerin beğenisini topladı.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.