6 Çocuğu Zihinsel Engelli Olan Şavli Ailesine Bakan Çubukçu, Sahip Çikti

Kategori : Genel |

ŞANLIURFA  / VİRANŞEHİR (CİHAN) – Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukcu, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesine bağlı Elgün köyündeki Şavlı ailesine sahip çıktı.
 2 çocuğu yüksek düzeyde zihinsel engelli ailenin, diğer 6 çocuğunun da psikolojik tedavi ihtiyaçları olduğunu öğrenen Bakan Çubukcu, gerekli yardımın yapılması konusunda yetkililere talimat verdi. Aileye maaş bağlattıran Çubukcu, çocukların tedavilerinin yapılması için de Şanlıurfa’daki sağlık ekiplerinden özürlü çocuklar için evde bakım hizmeti sunulmasını sağladı. Maaş bağlanan ve evde özürlü çocukları için sağlık hizmeti alacaklarını öğrenen baba Halil Şavlı, Bakan Çubukcu’ya minnettar olduğunu söyledi.


 Şavlı, ”Bakanımız bize yardım elini uzattı. Allah ondan razı olsun. Bakanımızın özürlü ailelere yardımlarını hep televizyondan duyardım. Bir gün bize de yardım eder mi derdim. Yapılan yardım bizi çok sevindirdi Allah da onu sevindirsin.” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.