[7 Eylül] Görme Engellilerin Kuşadasi Kampi Sikintili Başladi

Kategori : Genel |

AYDIN  / KUŞADASI (CİHAN) – Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün, Kuşadası ilçesindeki Davutlar Gençlik ve İzcilik Kampı’na geçen mart ayında yazışmayla kayıt yaptıran görme engelliler, yer olmadığı gerekçesiyle alınmadı.
 İstanbul Görme Özürlüler Derneği’nin (Göz-Der) İstanbul’dan gelen 70 üyesi ve 30 refakatçi, sıcak havada otobüste saatlerce beklemek zorunda kaldı.
 Göz-Der Başkanı Bülent Kelleci mart ayında müracaat ettiklerini ve faks çektiklerini belirtmesine rağmen sonuç değişmedi. Bunun üzerine Davutlar Gençlik ve İzcilik Kampı Şube Müdürü Zeynel Akın, kendi çabalarıyla kampta 40 kişilik yer açtıklarını ifade etti.
 Devlet memuru olduğu için beyanat vermekten kaçınan Akın, “Kampa katılacak derneklerin faksı önceden bize geliyor. Şu anda burada bulunan 102 kişinin de faksları gelmişti fakat Göz-Der için il müdürlüğümüz yazı göndermedi. Buna rağmen onlara telefonla ulaştım ve 40 kişilik yer ayarladım.” dedi.


 Göz-Der Başkanı Kelleci ise “Kamp için Gençlik Spor Müdürlüğü’ne müracaatımız oldu. Kuşadası’na geldiğimizde Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde kaydımızın olmadığı, bize yer ayrılmadığı söylendi. toplam 100 kişi dışarıda kaldık. Kamp yetkilileri 40 kişilik yer bulabildi. İstanbul’daki bazı sponsorlarımız vasıtasıyla yine Davutlar’da özel bir kuruluşta anlaşıp tatilimize başladık. Maalesef arkadaşlarımız otel önünde ve otobüste saatlerce beklemek zorunda kaldı.” şeklinde konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.