[7 Kasım] Denizli’de Engelli Çocuklar İçin Özel Park Yapildi

Kategori : Genel |

DENİZLİ (CİHAN) – Denizli’de engelli çocukların kullanabileceği özellikteki ilk park, Barbaros Mahallesi’nde açıldı. Parka, engelli çocuklar için özel tasarlanmış ve diğer çocukların da kullanabileceği özel oyun grupları yerleştirildi.
 Denizli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, engelli çocukların da diğer çocuklar gibi kimsenin yardımı olmaksızın oynayabileceği özel parkların yapımına başladı. Şehirdeki görme, işitme, beden ve zihin engelliler başta olmak üzere bütün engelli derneklerinden görüş alarak gelen talepler doğrultusunda yapılan parka “Kadir Berk” ismi verildi.
 Ağaçların ve çimlerin içinde, ailelerin temiz havada çocuklarını rahatlıkla oynatabileceği parkın yapımı üç ay sürdü. Yaklaşık 20 bin YTL’ye malolan parkta çocuk oyun grupları, salıncaklar, kaydıraklar, dönen oturaklar ve aileler için oturma grupları yer alıyor.

 Belediye Park ve Bahçeler Müdürü Serpil Fenli, engelli çocukların güvenli ve sağlıklı ortamda özel oyun gruplarıyla eğlenebilmesi için ne gerekiyorsa yapılmaya devam edileceğini söyledi. Fenli, kısa bir süre sonra Sümer ve İncilipınar parklarının içine de engelli oyun grupları yerleştirileceğini ve bunun birçok mahalleye yayılacağını sözlerine ekledi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.