[7 Mayıs] İşitme Engelliler Bayan Futsal Şampiyonasi

Kategori : Genel |

Futbol Federasyonu’nun engelli futbolunu geliştirmeye yönelik ”Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında İşitme Engelliler Bayanlar Futsal Şampiyonası’nın eleme turları Kocaeli’nde tamamlandı.
   Gebze Kapalı Spor Salonu’nda 3 gün süren ve 7 takımın katıldığı elemelerde ilk 4 sırayı alan İstanbul, İzmir, Muğla ve Bursa takımları finale kaldı.
   İlk gün maçlarında İstanbul Bursa’yı 7-1, İzmir Adana’yı 9-7, Muğla Antalya’yı 5-0 yendi. İkinci gün İzmir Antalya’yı 7-2, Bursa Kocaeli’yi 9-1 ve Muğla Adana’yı 4-1 yendi. Müsabakaların üçüncü ve son gününde ise İstanbul, Kocaeli’ye 8-3, İzmir, Muğla’ya 6-1 ve Adana da Antalya’ya 5-1 üstünlük sağladı.
   Bu sonuçların ardından İstanbul, İzmir, Muğla ekipleri 6’şar puanla, Bursa takımı da 3 puanla finale kaldı. Takımlar, 18-20 Mayıs tarihlerinde Ankara’da yapılacak final karşılaşmalarında şampiyon olabilmek için mücadele edecek.
   İşitme Engelliler Spor Federasyonu Genel Sekreteri Avni Sel, bu yıl ilki düzenlenen bayanlar futbol turnuvasını geleneksel hale getireceklerini belirterek, katılım sayısının da artırılacağını kaydetti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.