[7 Ocak] Görme Özürlülerin Çektikleri Sikintilari Duygusal Olarak Paylaşmak Yeterli Değil

Kategori : Genel |

GAZİANTEP (CİHAN) – Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, görme özürlü vatandaşların çektikleri sıkıntıları duygusal olarak paylaşmanın, onları anlamak için gerekli olduğunu, ancak sorunlarını çözmek için yeterli olmadığını söyledi. Aslan, “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek herkesin görevi olduğu gibi topluma ve insanımıza verdiğimiz değerin de bir göstergesidir” dedi.
 GTO Başkanı Aslan, 7-14 Ocak Beyaz Baston / Körler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Aslan, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Görme Engelli kişi, himayeye muhtaç, acınacak ve çaresiz bir insan değildir. Diğer insanların sahip olduğu olumlu ve olumsuz özelliklerin hepsi onda da mevcuttur. Yani görme engelli de herkes gibi bir insandır.

 7-14 Ocak tarihleri arasında kutlanacak olan Beyaz Baston / Körler Haftası görme engelli vatandaşların bir kez daha hatırlanması, problemlerinin dile getirilerek, çözüm yollarının sağlanması bakımından önem taşımaktadır. Görme engelli vatandaşlarımızın problemlerini çözmek, onlara sahip çıkarak sorunlarına ortak olmak insani bir görevdir. Onların sorunlarına çözüm üretmek ve tüm hizmetlerden eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlayacak olanakları sunmak, hem devletimizin hem de birey olarak hepimizin başta gelen görevidir. Bu durumdaki yurttaşlarımızın sorunlarını ve çektikleri sıkıntıları duygusal olarak paylaşmak tabiî ki yeterli olmayacaktır. Asıl onların yaşamlarını kolaylaştıracak olanaklara kavuşmalarını sağlamak için çalışmalar yapmaktır. Bu yönde yapılacak çalışmalar, bizlerin insanımıza, toplumumuza verdiğimiz değerin ve gösterdiğimiz saygının da göstergesidir.”

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.