[7 Temmuz] Yaşli Ve Engellilerimize Verilen Hizmetler Ak Parti İktidari İle Katlanarak Artmiştir

Kategori : Genel |

BURSA (CİHAN) – Seçim gezilerine kadınlar ve gençlerle buluşarak devam eden AK Parti Bursa milletvekili adaylarından Canan Candemir Çelik, çocuk, genç, yaşlı ve kadınlara verilen hizmetlerin AK Parti döneminde katlanarak arttığını söyledi.
 AK Parti milletvekilleri adaylarının bu sefer ki kahvaltı konukları kadınlar ve gençlerdi. Adaylar Canan Candemir Çelik, Cennet Cankılıç, Tülin Kara, Setbaşı Mahfel’de kadın seçmenler ile buluştu. Altan Karapaşaoğlu, Gökay Bilir ve Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe ise Soğukkuyu Tesisleri’nde gençlerle kahvaltıda bir araya geldi.

 

 BURSALI KADINLARDAN AK PARTİLİ KADIN ADAYLARA DESTEK

 Düzenlenen kahvaltı AK Parti Kadın Kolları Üyeleri, KA-DER üyeleri ve Başkanı Aytaç Toker, Yerel Gündem 21 Kadın Meclis üyeleri ve Başkanı Dilek Üzümcüler, çeşitli sivil toplum örgütleri üyeleri ve diğer siyasi parti kadın kolları üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Kadınlara yönelik yapılan programlarının amacının Bursalı kadınlarla bir araya gelerek, kadınların sorunlarına çözüm yolları aramak olduğunu belirten AK Parti Milletvekili Adayı Canan Candemir Çelik, “Çocuk, genç, yaşlı ve engellilerimize verilen hizmetler AK Parti iktidarı ile katlanarak artmıştır. Bugün yepyeni bir çehreye kavuşan 523 kuruluş ve 48 çocuk evimizde, yaklaşık 32 bin çocuk genç, yaşlı ve engelli yatılı olarak hizmet almaktadır. Tüm bu hizmetler vatandaşın başvurusu beklenmeden ihtiyaç sahiplerine ulaşma anlayışı içinde, sosyal devlet ilkesinin gereği olarak yapılmıştır” diye konuştu.

 GENÇ NESİLDEN AK PARTİ’YE DESTEK

 AK Parti milletvekili adayları M. Altan Karapaşaoğlu, Gökay Bilir ve Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, Soğukkukuyu Tesisleri’nde gençleri kahvaltıya konuk ettiler. Kahvaltıda ilk olarak konuşan Başkan Altepe Bursa’nın Avrupa şehri olması için çalıştıklarını ve yaptıkları çalışmalar ile rehber olarak gösterildiklerini belirtti. Altepe, “AK Parti ihtiyaç üzerine halkın kurduğu bir partidir ve ilk yılında iktidara gelmiştir. Denk bütçelerle tam demokrasinin yerleşmesi için AK Parti’ye ihtiyaç vardır” dedi.  Sadece seçim sürecinde vatandaşın yanında olan partilerden biri olmadıklarını belirten Gökay Bilir ise “Milletvekili adayları nasihatten ziyade etkileşim içinde olmak için çeşitli programlar gerçekleştiriyor. Biz de 13 ilçemizde programlarımızı gerçekleştirdik ve devam ediyoruz” diye konuştu. Türkiye’nin en genç milletvekili adayı olduğunu belirten Bilir, “Gençlik kolları kurulduğunda gençler getir götür işleri yaparlardı ancak AK Parti ile değişime uğradığını gördük. İl Gençlik Kollarında yetişmiş biri olarak şimdi önemli iktidar partisinin milletvekili adayıyım” dedi.  Altan Karapaşoğlu da, “AK Parti 6 yıl önce bir ekip tarafından kuruldu. Kuruluş amacı içinde Türkiye’yi ve Türk insanını oluşturan her kesim ve kategorideki insanın aramızda yer almasını hedefledik. Bizim zamanımız da seçilme yaşı 25’e indirildi. Bunun için çok zorlandık, oy kullanmadılar, muhalefette bulundular ama başardık. Bu ısrarımızın nedeni milletten gelen bir talep olmasıydı. Halkımız gençlerin de siyasete girmelerini istiyorlardı. Bu talepleri yerine getirdik. Yeni dönemde kendi işini kurmak isteyen gençlerimiz için her şehre ‘İş Kurma Ve Geliştirme Merkezleri’ açacağız. Genç beyinlerin başarılı projelere imza atacağından eminiz.” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.