[8 Ağustos] Konak Belediyesi Engellilerin Merdiven Çikmasini Kolaylaştirdi

Kategori : Genel |

İZMİR  (CİHAN) – Konak Belediyesi değişik bölgelerin farklı ihtiyaçlarına ve sorunlarına çözüm üretti. Kentin sırtlarında yürümenin zorlaştığı bölgelerde merdiven yapımına ağırlık verilen çalışmalarda, Kadifekale bölgesi ile Halilrıfatpaşa’da korkuluk yapılarak yaşlıların ve engellilerin merdiven çıkmaları kolaylaştırıldı.
 Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, Eskiizmir ve Limontepe gibi semtlerde istinat duvarı çalışmaları yapılarak yeni yolların açıldığını, Fen İşleri Müdürlüğü’nün  ilçe sınırları içinde her semtte kaldırım ve parke yol çalışmaları yaptığını hatırlattı. Tunçağ, Kahramanlar Bölgesi’nde 40 sokakta birden çalışmaların  tamamlandığını, Karabağlar’da Çamlık Caddesi’nde kaldırım çalışmalarıyla yaya trafiğinin rahatlatıldığını belirtti. Hisarönü gibi araç trafiğinin bulunmadığı sokaklara kayrak taşı döşeme çalışmalarının tamamlandığına da değinen Tunçağ, üretimi artan asfalt tesisiyle 6 bin 500 sokakta asfalt ve yama çalışmalarının yapıldığını ifade etti. Tunçağ, 6 bin 500 sokağı tek-tek elden geçirdiklerin söyledi.

 
 2004 yılından bu yana çalışmalarında 175 bin ton asfalt kullanan Konak Belediyesi, açılışını yaptığı yeni asfalt tesisiyle üretimini saatte 80 tona çıkardı. Çalışmalarında 90 bin metre kare parke taş, 40 bin metre kare bordür taşı, 12 bin metre kare kayrak taşı kullanan Fen İşleri Müdürlüğü toplam 4 bin 500 metre istinat duvarı ördü.
 Öte yandan Konak Belediyesi, okul tadilatlarını da üstlendi. İlçe sınırları içindeki 200 okulda tadilat çalışması yapan Fen İşleri Müdürlüğü okulların boya-badana, çevre düzenlemesi ve bahçe asfaltlama çalışmalarını yaptı.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.