[8 Ağustos] Pamukova’da İki Engelliye Akülü Araba Verildi

Kategori : Genel |

SAKARYA (CİHAN) – Sakarya’nın Pamukova ilçesinde kaymakam ve belediye başkanının katkılarıyla iki bedensel engelliye akülü araba verildi.
 Pamukova Kaymakamı Hasan Göç ve Pamukova Belediye Başanı Hikmet Ferudun Turan’ın katkılarıyla Pamukova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Çardak köyünde oturan 17 yaşındaki Gülşen Aydoğdu ve Veysel Dombacı’ya akülü araba verildi. Doğuştan kalça çıkığı bulunan ve bu nedenle bedensel özürlü olan Gülşen Aydoğu koltuk değnekleri ile yürümekte çok zorlandığını belirterek Kaymakam Göç’ten akülü araba istemişti. Bunun üzerine harekete geçen Kaymakam Göç, belediye başkanı Turan’la birlikte Çardak köyünde oturan Gülşen Aydoğdu ve Veysel Dombaycı’nın akülü araçlarını temin etti. Engellilere araçları köy muhtarı tarafından teslim edildi.


 Gülşen Aydoğdu arabasına kavuşmanın sevincini yaşayarak, “İnanamıyorum, devletimiz engellilerin yanında olduğunu gösterdi. Bundan sonra yaşamım daha kolay olacak. Koltuk değneklerinden kurtulduğum için mutluluğumu anlatamam” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.