[8 Aralık] 14 Yaşindaki Spastik Engelli Kiz, Kaçak Evin Önüne Siper Edildi

Kategori : Genel |

BURSA (CİHAN) – Bursa’da, kaçak inşaat yıkımları sırasında ıÜübir baba, evinin yıkımını engelleyebilmek için tekerlekli sandalyedeki spastik engelli 14 yaşındaki Özge’yi siper olarak kullandı. Babası tarafından evin önüne getirilen genç kızın uzaklaştırılmasının ardından yıkıma devam edildi.
 Merkez Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Bürosu Ekipleri Hamitler ve Yunuseli Mahalleleri’nde tespit edilen 15 adet kaçak yapıyı yıktı. Yıkımlar sırasında olaylar çıktı. Havancı Sokaktaki kaçak yapının sahibi Yüksel Topal evinin yıkılmasını engellemek için 14 yaşındaki spastik engelli kızı Özge Topal’ı evine siper etti. Spastik engelli kızıyla birlikte uzun süre çevik kuvvet ekiplerine direnen Topal’ın son çare olarak başvurduğu bu yol da kar etmedi. Belediye ekipleri kaçak yapıyı, Özge Topal’ın bölgeden uzaklaştırılmasının ardından yıktı.

 Çevik kuvvet ekiplerinin aldığı geniş güvenlik önlemlerine rağmen kaçak yapı sahipleri yıkımlara engel olma çabalarını sürdürdü. Hamitler Mahallesi’nde gerçekleştirilen yıkımlar sırasında kaçak yapı sahipleri belediye ekiplerini taş yağmuruna tuttu. Kimi yapı sahipleri ise evlerinin kapılarını üzerlerine kilitleyerek yıkıma engel olmaya çalıştı.
 Yaşanan tüm zorluklara karşın yapı kontrol bürosu ekipleri, yıkımı planlanan 15 adet kaçak yapıyı yıkarak görevlerini tamamladı. Kaçak yapıyla mücadeleyi aralıksız sürdürdüklerini söyleyen Osmangazi Belediye Başkan Recep Altepe ise kaçak yapı sahiplerine seslenerek planlı yapılaşmanın bu kentte yaşayan herkesin lehine olduğunu söyledi ve yapılaşmanın planlı bölgelerde sürdürülmesi gerektiğini belirtti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.