[9 Ekim] Engelliler, Atletizm Şenliğinde Buluştu

Kategori : Genel |

Aydın Valiliği, Aydın Belediyesi ve Aydın  Lions Kulübünün işbirliği ile ”2. Engelliler Atletizm Spor Şenliği’  düzenlendi. Aydın Pınarbaşı mesire alanında düzenlenen şenliğin açılışında  konuşan Lions 118 R Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Nuray Subaşı, 8  Ekim’in Lionslar için hizmet günü olduğunu belirterek, bugün dünyadaki  bütün Lionsların insanlığa karşılıksız hizmetler verdiğini söyledi.Atletizm şenliğinin ilkinin geçen yıl gerçekleştirildiğini ve çok  başarılı olduğunu ifade eden Subaşı, başarılı olan etkinliklerin  sürekliliğinden yana olduklarını belirtti. Bu yılki katılımın önceki yıldan daha fazla olmasının kendilerini  sevindirdiğini vurgulayan Subaşı, gelecek yıllarda farklı yörelerde bu  etkinliğe devam edeceklerini ifade etti.
       Konuşmanın ardından, Aydın, Söke, Kuşadası, Nazilli ve Bozdoğan’dan  yarışlara katılan 200 zihinsel engelli çocuk 50 metre koşusunda birinci  gelebilmek için mücadele ettiler.
       Aydın Vali Yardımcısı Alp Arslanargun, yarışların ardından dereceye  girenlere madalyalarını verdi.
       Öte yandan, öğleden sonra yapılması planlanan eğlence, Şırnak’ta meydana  gelen saldırı sonucu 13 askerin şehit olması nedeniyle iptal edildi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.