[9 Mart] 10 Yildir Hasta Eşine Bakan Emine Tak, Yilin Kadini Seçildi

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – İzmir’in Menemen ilçesinde yaşayan ve 10 senedir Multiple Skleroz (MS) ve LSD hastası olan Ayhan Tak (46), yaşamını eşi Emine Tak’a (44) borçlu olduğunu söylüyor. Tak, yıllardır bunca zorluklara rağmen eşinin büyük bir sabırla kendine hizmet ettiğini belirtiyor. AK Parti Menemen İlçe Teşkilatı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Emine Tak’ı yılın annesi ilan ederek aileyi evnde ziyaret etti.
 Menemen’de 22 Aralık 2006 tarihinde kaymakamlık önünde kendisi ötanazi (ölme hakkı) isteyen ve ölüm orucuna başlayan Ayhan Tak, eşinin sayesinde hayata tutunduğunu belirtti. Uğur Mumcu Mahallesi’nde oturn Ayhan Tak’ın eşi, iki çocuk annesi Emine Tak, AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından yılın kadını seçildi. Yıllardır çok zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini ancak hiçbir yetkilinin kendisine sahip çıkmamasından dolayı ötanazi istediğini anlatan Ayhan Tak’a da AK Parti İlçe Başkanı İdris Akkoyun sahip çıkmıştı. Bugün de Akkoyun, partili hanımlarla birlikte aileyi ziyaret etti.

 İdris Akkoyun, “Bu engelli vatandaşımıza sahip çıktık. Aylardır kira borcunu ödeyememişti. Bütün borçlarını kapattık ve o günden beri de her ay düzenli olarak ödüyoruz. 250 YTL olan ev kirası da bu aydan itibaren 6 ay peşin ödendi. Büyük oğluna iş bulduk. Ayrıca Danimarka’dan akülü araba getirttik.” dedi.
 Akkoyun, engelli maaşı için de müracaat ettiklerini bildirdi.
 Ayhan Tak ise kendisine bugüne kadar kimsenin sahip çıkmadığını, bu sebeple AK Parti teşkilatına ve özellikle İdris Akkoyun’a teşekkür ettiğini belirtti. Tak, “Her şeyimi eşime borçluyum. Yıllardır bana hizmet etti, terkedip gitmedi. Savcılığa ötanazi için dilekçe bile vermiştim lakin eşim bana hep bakacağını söyledi. Bana göre yılın kadını eşimdir.” şeklinde konuştu. Emine Tak da, “Evlenirken iyi günde de köyü günde de beraber olacağımıza söz vermiştik. İnanıyorum ki ben hasta olsaydım aynı şeyi eşim de yapardı. İyi geçinmek karşılıklı fedakârlıklara bağlı. Beni yılın kadını seçtikleri için AK Partililere teşekkür ederim.” dedi.
 MS HASTALIĞI: Merkez sinir sisteminin en sık görülen hastalığı olan Multiple Skleroz (MS) çok çeşitli belirtilerle ortaya çıkar ve gidişi önceden belirlenemez. Sinir lifi boyunca bozulmalara (dejenerasyona) yol açan kronik bir hastalıktır. Neden veya nereden kaynaklandığı henüz açıklığa kavuşturulamamıştır. Virüslerle veya bağışıklık süreçleriyle bağlantılı olabileceği varsayılmaktadır.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.