[9 Nisan] Görme Engelli Çocuklar, Yunuslari Balona Benzetti

Kategori : Genel |

ANTALYA  (CİHAN) – Antalya’da, bir grup görme engelli çocuk, Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde yunusların gösterisinde eğlendi. Bir otelin aqua parkındaki gösteriyi izleyemeyen 7-14 yaş arası görme engelliler, program sonrası yunuslara dokunarak mutlu oldu. Yunusların tüylerinin olmamasına şaşıran görme engelliler, “Tıpkı balona benziyor” diye tanım yaptı.
 Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksekokulu’nda okuyan 5 öğrenci, ‘Toplumsal Dayanıklılık ve Katkı Projeleri’ kapsamında, Beyaz Baston Görmeyenler Derneği üyesi 15 görme engelli öğrenci, yunusların gösterisine götürüldü. Belek’teki beş yıldızlı bir otelin aqua parkında yunusların gösterisine katılan görme engelli öğrenciler heyecanlı dakikalar yaşadı. Yunusların gösterisini turistler de büyük bir ilgiyle izledi. Gösterilerden sonra turistler, yunusların kanatlarından tutarak yüzmenin tadını çıkardı.

 Gösterisi sırasında yunusların sadece seslerini duyan görme engelli çocuklar, daha sonra yunuslara dokunarak hem onları sevdi, hem de gönüllerince eğlendiler. Su parkında yunuslarla buluşan öğrenciler önce tedirgin oldu, daha sonra yunusları hissedebilmek için elleriyle onlara dokundu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.