[9 Nisan] Görme Engellilerin Maç Hakkindaki Yorumu: Penalti Pozisyonunu Göremedik

Kategori : Genel |

KONYA (CİHAN) – Konyaspor-Ankaraspor maçını takip etmek için stada gelen görme engelliler, maç sonrası ilginç bir yorum yaptılar: “Penaltı poziyonunu göremedik!”
 Konya Atatürk Stadı’nda yapılan müsabakaya görme engeliler de geldi. Saatler öncesinden tiribünlerdeki yerini alan görme engelliler, maç saatini bekledi. Başlama düdüğünün çalmasıyla birlikte büyük heyecan yaşayan engelli taraftarlar, yaptıkları tezahüratlarla Konyasporlu futbolculara destek verdi.
 Aralarında amaların yanı sıra yüzde 50 oranında görenlerin bulunduğu engelli grupta, görenler görmeyenlere maçın önemli anlarını anlattı. Maça ilk defa gelen engellilerin de bulunduğu grup, Konyaspor’un gol attığı dakikalarda büyük sevinç yaşadı.


 İki yıldır maçlara ücretsiz girmek için uğraşan Konya Görmeyenleri Koruma Derneği Başkanı Veli Özağan, sonunda amaçlarına ulaştıkları için mutlu olduklarını söyledi. Maç boyunca Konyaspor’a büyük destek veren görme engelliler, maçın bitiminde Cihan muhabirinin sorularını yanıtladı. Maç hakkında yorum yapan Başkan Veli Özağan, iki yıldır Konyaspor maçlarını tribünde seyretmek için yaptığımız mücadele neticesinde bizlere 30 kişilik yer ayrıldı. Biz de toplumla iç içe olarak Konyaspor maçını takip ettik. İlk defa maça gelen arkadaşlarımız var. Hepimiz çok memnunuz. Bu atmosferi yaşamak, toplumdan kopuk yaşamamızın önüne geçerek, bizleri toplumun içine çekti. Bu nedenle Konyaspor klüp başkanına teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
 Bundan sonraki maçları da takip edeceklerini söyleyen Başkan Özağan, penaltı vuruşunu seyircilerin ayağa kalkması sonucu göremediğini (!) belirterek, “O pozisyonu televizyondan takip edeceğiz.” diyerek latife yaptı.
 Konyaspor, görme engelli vatandaşların da destek verdiği karşılaşmayı 2-0 kazandı.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.