Adnan Polat Ve Hülya Avşar Gibi Ünlüler Engelliler İçin Kamera Karşisina Geçti

Kategori : Genel |

İSTANBUL (CİHAN) – Galatasaray Spor Kulübü’nün TEYSEV ile birlikte engelliler yararına düzenlendiği kampanya kapsamında ünlü isimlerin rol aldığı 7 kısa metrajlı film hazırlandı. Cem Yılmaz, Gül Oğuz, Ömer Vargı, Ümit Ünal gibi isimler tarafından yazılıp çekilen 2’şer dakikalık kısa filimlerde Adnan Polat, Hülya Avşar, Özgü Namal, Serdar Bilgili, Meltem Cumbul gibi oyuncular ve iş adamları rol aldı.
    Engelli vatandaşlar yararına “Sözün Bittiği Yer” proje kapsamında 7 yönetmenin hazırladığı 7 kısa metrajlı filmin galası öncesi Çırağan Saray’da toplantı düzenlendi. Toplantıya Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman, Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) Başkanı Yavuz Kocaömer, Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Şube Başkanı Dilara Endican ve Kanal D Müdürü İrfan Şahin katıldı.


    RTÜK Başkanı Zahid Akman birçok engelli vatandaşın engeli nedeniyle kamuoyunun önüne çıkamadığını ve yaşam alanların özürlülerin istek ve ihtiyaçlarına göre düzenlenmediğini söyledi. Engelli vatandaşların şikayetlerinin engeli olduklarından kaynaklanmadığı söyleyen Zahid Akman, “Özürlü olmalarıyla ilgili bir duyarsızlıktan, sosyal yaşam alanlarından ve vatandaşların bu kesime gösterdikleri ilgisizlikten dolayı şikayetçiler.” diye konuştu.
    TESYEV Başkanı Yavuz Kocaömer konuşmasında, engelli insanların yalnızca ilgisizlikten değil insan sayılmamaktan da şikayetçi olduklarını söyledi. Kocaömer bu ülkede yaşayan herkese ellerinden geldiğince hizmet vermeye çalıştıklarını belirtti. Her şeyi devletten beklemenin mümkün olmadığını söyleyen Kocaömer, bu konuda herkese görevler düştüğünü dile getirdi.
     Filmlerin yapımı hakkında bilgi veren Dilara Endican projenin halka bir umut, bir dayanışma ve bir farkındalık oluşturabileceğini söyledi. Endican, “Yedi engelli grubun yedi kısa metrajlı film hazırlandı. Filmler çok ünlü yönetmenler tarafından yapıldı ayrıca çok ünlü sanatçılarımız yer alıyor. Desteği bulunan herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
     Projeye destekte bulunan Televizyon Yayıncılar Derneği adına konuşan Kanal D Müdürü İrfan Şahin, yayın kuruluşları olarak halka mesajların doğru ve zamanında ulaşması için bu filmleri gerekli zamanda yayınlayacaklarını söyledi. Şahin, “Yayın kuruluşları olarak elimizden gelen desteği vereceğiz. Tüm basın kuruluşların da destek vermesini istiyorum.” dedi.
Filmin galası 27 Nisan Pazartesi günü Mustafa Kemal Kültür (MKM) Merkezi’nde yapılacak

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.