Ağziyla Ok Atan Engelli Sporcu

Kategori : Genel |

Ağzıyla ok atmasıyla gündeme gelen engelli okçu Semray Taş Özer, eşiyle birlikte 45 gün uğraşarak yaptıkları aparatı kullanmaya başladığını söyledi. Semray Taş Özer ile eşi Alparslan Özer, Muğla Valisi Ahmet Altıparmak’ı ziyaret ederek bir süre görüştü. Vali Altıparmak, engelli okçu Taş Özer’in ”devlet sporcusu” kapsamına alındığını ve kendisine bir miktar maddi yardım yapıldığını belirtti. Semray Taş Özer de, Valilikten ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, 11 yıldır ağzıyla ok attığına dikkati çekerek, ”Bu sporu eşimin desteğiyle yapıyorum. Bir süredir de aparatlar yardımıyla elimle ok atabiliyorum” dedi.
     Eşiyle birlikte yaptıkları aparatla Antalya’da katıldığı bir yarışmada 4. olduğunu ifade eden Taş Özer, ”İngiltere’de 5-11 Haziran 2009 tarihleri arasında bir yarışma yapıldı. Burada bedensel engelliler kategorisinde, 6. oldum. Şimdi de 13-24 Ağustos tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyorum. Buradan da derece bekliyorum” diye konuştu.
     Engelli okçunun eşi Alparslan Özer ise kendi çabalarıyla 45 gün uğraşarak yaptıkları aparatın, eşinin yarışmalarda başarılı olmasını sağladığını savundu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.