Alman Veteriner Çift, Engelleri Birlikte Aşarak 16 Yilda 38 Defa Türkiye’ye Tatile Geldi

Kategori : Genel |

ANTALYA / MANAVGAT (CİHAN) – Alman veteriner çift, engelleri birlikte aşarak 16 yılda 38 defa Türkiye’ye tatile geldi. Yürüme engelli Alman bayan veteriner hekim Marianne Preube Böttcher, meslektaşı eşiyle birlikte Türkiye’ye tatile gelme sayısını 40’a çıkarmayı hedefliyor. On altı yıldır engeline aldırmadan tekerlekli sandalye ile Türkiye’ye 38 defa gelerek İzmir, Ankara, İstanbul, Muğla Bodrum, Kuşadası, Didim, Fethiye, Marmaris, Dalyan, Fethiye- Ölüdeniz, Nevşehir Göreme ile Antalya’nın Manavgat, Alanya, Kaş, Kemer, Finike ve Demre (Kale) ilçelerinde tatil yaptığını belirten Böttcher, 18 yıl önce kaza geçirdiği omurilik ameliyatından sonra felçli olduğunu ifade etti. Nordic Walking (İskandinav yürüyüşü) sporu düşkünü eşiyle birlikte 7 yıldır tatillerini 20 gün olmak üzere Side’de yaptıklarını belirten Böttcher, Almanya’nın Hamburg şehrinde 3 bin 500 değişik türden köpek ve kedinin barındığı hayvan çiftliğinin bulunduğunu ifade etti.

 Çiftliğinde başta Hamburg Üniversitesi olmak üzere çoğu veterinerlik fakültesi öğrencilerinin staj yaptığını belirten Böttcher, hayvan sorunlarına karşı Türkiye, Mısır, Tunus, Hollanda, Belçika, Fransa, Macaristan ve Norveçli hayvan severlerle birlikte çalıştıklarını ifade etti. Böttcher, “Bir ülkeden bir ülkeye tatile gitmek için engelli olmak engel değil. Yeter ki engelleri aşmayı bilelim. 38 defa Türkiye’ye tatile geldiğim için kendimi Hamburg’daki evimdeki gibi rahat hissediyorum. Daha önce eşimle güney Fransa, Tunus, Dubai, Mısır, Portekiz, İtalya, Yunanistan ve İspanya’ya tatile gittik. Fakat Türkiye’deki sevgi ve huzuru bulamadık. Bir kaç yıl içinde Side’ye yerleşmeyi düşünüyoruz. Turizm beldesinde yeteri kadar Türk dostlarımız var. Türkiye sevgisi bizi Antalya’ya tatile çekiyor.” diye konuştu.
    Hans Böttcher ise Side Plajı’nın dünyanın ender Nordic Walking yerlerinden biri olduğunu söyledi. Böttcher, en önemli tutkusunun eşinin tekerlekli sandalyesini kaktırarak Nordic Walking yapmak olduğunu kaydetti.
   

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.