Ambulansla Gittiği Engelli Güzellik Yarişmasinda Dünya Birincisi Seçildi

Kategori : Genel |

SAMSUN (CİHAN) – Uluslararası Engelliler Vakfı ve İstanbul Prodüksiyon işbirliği ile Ankara Limak Ambassadore Otel’de düzenlenen Dünya Engelliler Güzellik Yarışması’na ambulansa giden Nergis Demiraslan, dünya güzeli seçildi. Geçen yıl 850 engelli genç kızın katıldığı yarışmada da Türkiye 1.’si olan Demiraslan, Dünya güzeli seçilerek Samsun’un gururu oldu. Beş yıl önce denizde kayalıklara çakılarak bedensel engelli hale gelen 17 yaşındaki Nergis Demiraslan, Uluslararası Engelliler Vakfı ve İstanbul Prodüksiyon’un işbirliğiyle organize edilen Dünya Engelliler Güzellik Yarışması’nda başvurdu. 19 Mayıs Lisesi 3. sınıf öğrencisi olan engelli kız, tekerlekli sandalye ile yaşamak zorunda olmasına rağmen hayata küsmeyerek yarışmaya katıldı. Önceki gün Ankara Limak Ambassadore Otel’de yapılan yarışmaya Hürmet ve Sabiha Demiraslan, kızlarını ambulans tutarak götürdü. Hollanda, Almanya, Azerbaycan, Lüksemburg, Suriye, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Estonya, KKTC ve Türkiye’den katılan çok sayıda rakibini eleyen Demiraslan, jürinin oyu ile Dünya Engelliler Güzellik Yarışması’nın finalisti oldu.

 
    Kraliçe tacını aldıktan sonra mutluluğunu ailesi ile paylaşan lise öğrencisi, en büyük hayalinin hukuk fakültesini kazanıp mezun olmak olduğunu söyledi. Okuldan geriye kalan zamanını hayatının en büyük eğlencesi köpeği Rita ve bilgisayarıyla geçiren Nergis, “Geçirdiğim kazadan sonra ilk günlerim çok zordu. Tekerlekli sandalyede toplumun bana nasıl davranacağını bilmiyordum. Ama başta ailem olmak üzere, herkes bana çok yardımcı oldu. Şimdi alıştım. Televizyon izlerken böyle bir yarışma düzenleneceğini duydum ve form doldurup katıldım. Yarışmalarda derece almanın heyecanını ve sevincini anlatmak mümkün değil. En büyük hedefim hukukçu olmak. Ama ajanslardan da ciddi teklifler gelirse değerlendireceğim.” dedi.
    Elde ettiği başarıdan dolayı kızıyla gurur duyduğunu ifade eden anne Sabiha Demiraslan ise, “Nergis sadece güzelliği ile değil, tertemiz kalbiyle de çok özel bir insan. Yarışmaya, ambulansla gitmek zorunda kaldık. Çünkü Nergis fazla oturamıyor. Ambulansla da geri döndük. Kızımın mutluluğu için ailece herşeyi yapmaya gayret gösteriyoruz. Yeter ki kızım yaşamdan, yaşama sevincinden kopmasın. Tek üzüntümüz ise yarışmada dereceye girenlere vaat edilen ödüllerin verilmemesi. Teneke bir taç, başka bir şey yok. Sadece Müjdat Gezen Tiyatro Okulu, kızıma tiyatro eğitim bursu verdi. Nergis’in okulu nedeniyle bunu şimdilik askıya aldık.” ifadelerini kullandı. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.