Ameliyatli Hastalar Evinde Takip Ediliyor

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – Türkiye’de iki belediye hastanesinden biri olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, evde hasta takibi yapmaya başladı. Ameliyat ettikleri hastaları evlerinde ziyarete başlayan hastanenin doktor, hemşire ve sağlık görevlileri, hem son durumlarını görme hem de kontrol etme olanağı buluyor. Sağlık ekibi ayrıca ziyaret ettikleri her hastaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun geçmiş olsun mesajını da iletiyor.


 Ziyaretler sırasında hastalara akıllı ilaç kutuları ve ışıklı anahtarlık da hediye ediliyor. Akıllı kutu sabah, öğle, akşam ve gece ilaç alımlarını günlük ve haftalık olarak gösteren iki bölümden oluşuyor. Böylece hem günlük hem de haftalık ilaç içme programını hazırlayabilen hastalara büyük kolaylık sağlanmış oluyor. Görme engellilere de hitap eden akıllı kutular, kabartmalı yazıları sayesinde rahatça kullanılabiliyor.
 Eşrefpaşa Hastanesi ekibinin kontrol için ziyaret ettiği 70 yaşındaki Hayriye Akbaş, iki dizinden de geçirdiği protez ameliyatı sonrası sağlığına kavuştuğunu söyledi. Akbaş, “Hastanedeki hizmetler çok iyi. Onların sayesinde sağlığıma tekrar kavuştum.” dedi.
 Sağlık ekibini güler yüzlü ve sıcak bir karşılamayla ağırlayan Özyürekli ailesi de çifte mutluluk yaşıyor. Dizlerinden iki ameliyat geçiren baba Hasan Özyürekli, Eşrefpaşa güler yüz ve ilgiyle hastane korkusundan kurtulduğunu söylüyor. Özyürekli, “Başkan Kocaoğlu ve hastane ekibi sayesinde hem sağlığıma kavuştum hem de hastane fobimden kurtuldum. Tedavilerim ve işlemlerim kolayca yapıldı. Çok memnunum.” şeklinde konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.