Ampute Milli Takimi Antalya’da

Kategori : Genel |

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Ampute Milli Takımı’nın Antalya’da düzenlenen şampiyonada dünya üçüncüsü olduğunu hatırlatarak, 2 Aralık’ta başlayacak Avrupa Şampiyonası’nda da aynı başarının tekrarını beklediğini bildirdi.
     Vali Yüksel, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Antalya Kundu’daki Kremlin Palace Otel’de sürdüren Ampute Milli Takımı kampını ziyaret ederek, teknik heyet ve futbolculara yemek verdi. Yemeğe, Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Zafer Çelikin, Vali Yardımcısı Fuat Ergün, İl Jandarma Komutanı Albay Abdullah Aşık, Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Futbol Federasyonu Akdeniz Bölge Müdürü Cansel Çevikol da katıldı. Yemekte futbolculara hitap eden Vali Yüksel, Antalya’da düzenlenen Ampute Futbol Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’nin üçüncü olduğunu hatırlatarak, ”Dünya Kupası’ndaki başarınızın tekrarını bekliyoruz. Çünkü sizin yüreğiniz var” dedi.     Vali Yüksel, milli takımda, doğuştan ve trafik kazaları sonucu engelli olanların yanı sıra vatan topraklarını korumak için mücadele ederken vücudunun bir organını kaybedenler bulunduğuna işaret etti. Ampute Milli Takımı oyuncularının içinde vatan sevgisi, vatan sevdası bulunduğunu anlatan Vali Yüksel, Ampute Milli Takımı oyuncularıyla birlikte olmaktan dolayı gururlandığını kaydetti. Vali Yüksel, şöyle konuştu:
     ”Engelli olabilirsiniz, (ayağım yok, elim yok ama yaşamak lazım) diyorsunuz. Yaşama sevincini yürekte hissetmek lazım diyenlersiniz. Ben burada sadece spor yapanları tebrik etmeye gelmedim. Aynı zamanda, engelli meselelerinin toplumsal mesele haline gelmesine vesile olan, toplumda bilinç uyandırmak için gayret gösteren sizleri tebrik etmeye geldim. Dünyada engelliliğin toplumsal bir mesele olduğunu biliyoruz. İnsanlar engelli olabilir ama ben engellileri eğiteceğim, istihdam edeceğim ve toplumla buluşturacağım diyen devlet sosyal devlettir. Sizler, (Heyecanımı kaybetmedim, bu ülkeye borcum var) deyip bir araya geldiniz. Bu heyette, devletin birlik ve beraberliğini, üniter devlet hüviyetini korumak için mücadele ortaya koyarken, elini, kolunu, bacağını kaybetmiş olanlarınız var. Ama (Ben görevimi yaptım, ayağımı verdim, kolumu kaybettim, benim işim bitti) demediniz. (Benim görevim var. Ayağım da kolum da olmasa görevimi yapacağım) diyor ve gelip milli takım içerisinde yerinizi alıyorsunuz. Dirayetiniz, yaşama sevinciniz için sizi yürekten kutluyorum.”
     Yemeğin sonunda Ampute Milli Takım Kaptanı Adem Küskün, Vali Yüksel’e, adının yazılı olduğu bir milli takım forması hediye etti. Vali Yüksel de Kaptan Küskün’e Antalya Valiliği’nin plaketini sundu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.