Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Yaz Spor Okulunda Engelliler Basketbol Oynayacak

Kategori : Genel |

ANTALYA (CİHAN) – Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan yaz spor okulunda bu yıl engelliler için basketbol branşı bölümü açıldı. İki ay sürecek okulda yüzme, futbol, basketbol, bedensel engelli basketbol, bayan voleybol, tenis, masa tenisi, satranç, plates-yoga, tekvando ve karate olmak üzere toplam 11 branşta kurs düzenleniyor.
    Antalya Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulu Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törenle açıldı. Törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Yaz Spor Okulu’na 11 ayrı branşta 509 öğrencinin katıldığını söyledi.

    Geçen yıldan farklı olarak bu yıl plates ve engelli basketbol branşlarını eklediklerini belirten Akaydın, “Bedensel engelli gençlere sporun engel tanımadığını hissettirebilmek, onları topluma kazandırarak, özgüven oluşturmak, engelsiz bir birey gibi yaşamlarını sürdürebilmelerine yardımcı olmak amacıyla basketbol kursu veriliyor. Engelli basketbol kursuna 6 öğrenci kayıt yaptırdı.” diye konuştu.
    Akaydın, toplam 11 branşta düzenlenen kursda, konularında deneyimli ve yeterlilik belgesi olan antrenörlerin eğitim vereceğini bildirdi.

(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.