Antalya’da Otistik Çocuklar Için Yaz Okulu Açıldı

Kategori : Genel |

ANTALYA (CİHAN) – Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Haşim İşcan Aile Eğitim Merkezi’nde otistik çocuklara yönelik yaz okulu açıldı.
Devlet Opera Sanatçısı Devrim Demirel eşliğinde müzik, ritim ve piyano eğitimi gören çocuklar, 2 aylık eğitim sonunda sertifika alacak. 
Kurs hakkında bilgi veren Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Duygu Batmaz, “Geçtiğimiz günlerde engelli çocuklarımız için yaz okulu başlatmıştık. Otistik çocuğu bulunan aileler de yaz kursu için yoğun talepte bulundu. Buna duyarsız kalmadık. Engelli yaz okulu programına ek olarak otistik çocuklarımıza değişik alanlarda 2 ay boyunca eğitim vereceğiz. Çocuklarımızın öz güvenlerini kazanmalarına, kendilerini ifade edebilme becerilerine katkı sağlayacağımızı düşünüyorum.” dedi.


    Haşim İşcan Aile Danışma Merkez’inde, velilere yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantılarında ise zihinsel engelli ve otistik birey eğitimi sırasında karşılaşılan güçlüklerin giderilmesine yönelik sorunlar masaya yatırıldı.
    Bu kapsamda düzenlenen toplantıda konuşan Dr. İhsan Aksoy, “Zihinsel engelliler öğrenemez tabusunun yıkılması gerek. Bu bireylerin toplumda kabul görmesi, beceri sahibi olmaları ve sosyal hayattan soyutlanmamaları en büyük hedefimiz.” diye konuştu.

(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.