Antalyasporlu Oyuncular Engellilere Destek Veriyor

Kategori : Genel |

ANTALYA  (CİHAN) – Antalyasporlu futbolcular, bedensel engelliler tarafından sahneye konulan ‘EngelSİZSİNİZ’ adlı tiyatro oyununun biletlerinin yarısından fazlasını aldı.
Umut Bedensel Engelliler Sanat Tiyatrosu, biletlerin karşılığında aldığı 4 tekerlekli sandalyeyi tiyatro oyuncularına ve ihtiyaç sahiplerine verecek.
Turkcell Süper Lig’de mücadele veren Antalyaspor, sosyal yönleriyle de dikkatleri üzerine topluyor. Takım Kaptanı Uğur Kavuk, Umut Bedensel Engelliler Sanat Tiyatrosu’nun geçtiğimiz sezon oynadığı tiyatro oyununa bireysel katkıda bulunurken, bu yıl tüm takım buna ortak oldu. Kaptan Uğur’un girişimleri sayesinde anlamlı yardıma diğer Antalyasporlu futbolcular da katıldı.

 Antalya Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi Tiyatro Salonu’nda 14 Ekim 2008’de sahneye konacak 300 seyirci kapasiteli tiyatronun 175 bileti, Kırmızı-Beyazlı takımın futbolcuları tarafından alındı. “Toplumda bizler de varız” sloganıyla yola çıkan tiyatro ekibi, bilet satışından elde ettiği gelirle 4 adet tekerlekli sandalyeyi satın alarak bünyesine kazandırdı.
Özürlüler İdaresi Ekspres Engelliler Derneği Umut Bedensel Engelliler Sanat Tiyatrosu İnsan Kaynakları ve Bilet Satış Temsilcisi Ahmet Şahin, Antalyaspor Hasan Subaşı Tesisleri’ne gelerek kaptan Kavuk’a teslim etti.
Kendi emeğiyle bir eser ortaya koymaya çalışan engelli vatandaşların azmini kutladığını söyleyen Uğur Kavuk, “Geçen sezon küçük bir yardım yapabilmiştik. Bu sezon ise desteğimizi daha da büyütmek istedik. Arkadaşlarıma konuyu açtığımda herkes memnuniyetle destek vereceğini bildirdi. Öğrendik ki biriken paralarla derhal tekerlekli sandalye alınmış. Desteğimizin doğru yere gittiğini bilmek bizim için çok önemli.” diye konuştu.
 (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir