Avrupa Engelliler Tekerlekli Basketbol Şampiyonasi’nda Uluslararasi İşbirliği Protokolü İmzalandi

Kategori : Genel |

ADANA (CİHAN) – 13.10.2009- Adana’da devam eden Avrupa Engelliler Tekerlekli Basketbol Şampiyonası’nda uluslararası işbirliği protokolü imzalandı. Protokol ile engelli nüfusun yaşam seviyesinin iyileştirilmesi ve ekonomik gelişimine katkıda bulunulması hedefleniyor.
İşbirliği protokolü, Hilton Oteli’nde Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Veysel Gülpınar ve Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu Başkanı Jan Berteling arasında imzalandı. 
Yapılan ortak açıklamada, “Spor aracılığı ile sporcu, antrenör, hakem ve bu alanın içinde bulunan kişilerin sportif eğitimlerine katkıda bulunarak,  eğitim ve bilimsel çalışmaların organize edilmesi, desteklenmesi ve gelişimi sağlanacaktır.” denildi.
    İmzalanan protokole göre, Çukurova Üniversitesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, Çukurova Üniversitesi ve IWBF (Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu) imkanlar ölçüsünde sponsor, resmi destekçi bulma ve projelerinde paydaşlar ile işbirliği yaparak finansal fırsatları artıracak.
    İşbirliği protokolü, 3 yıl yürürlükte kalacak.
    Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Alper Akınoğlu, bu işbirliğinin Adana ve üniversite açısından sevindirici olduğunu söyledi.
    Akınoğlu, Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Veysel Gülpınar ile işbirliğini sürdüreceklerini belirterek, üniversite imkânlarının bedensel engellilere açık olduğunu kaydetti.
 
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.