Ayağiyla Yaptiği Resimleri Sergiledi

Kategori : Genel |

ERZURUM (CİHAN) – Engelli Yusuf Arslan, sol ayağıyla yaptığı yağlı boya ve karakalem resim çalışmalarının yer aldığı ‘Sol ayağım 3’ isimli üçüncü kişisel resim sergisini açtı.
 Kan uyuşmazlığı sonucu bebekken geçirdiği bir tıbbi müdahale ile sakat kalan Yusuf Arslan(17), üçüncü kişisel resim sergisini Kültür ve Turizm Müdürlüğü Resim- Heykel Galeri Salonu’nda açtı. Yakutiye Belediye Başkanı Fahrettin Atınç ile Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki serginin açılış kurdelasını kesti. Resimlerini sol ayağıyla yapan Arslan, rahatsızlığının kendisine resim yapmaktan alıkoymadığını söyledi.

 Bütün olumsuzluklara rağmen içinde yaşama sevinci hissettiğini ve bu sevinci resimlerinde yansıtmaya çalıştığını dile getiren Arslan, “Yaşama güzel bakmak çok önemli. Kendimle ve hayatla barışık olmam nedeniyle içimdeki resim yeteneğini sol ayağımla sergilemeye başladım.” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.