Azim, Engel Tanimiyor

Kategori : Genel |

Bursa’da, doğuştan işitme ve buna bağlı olarak da konuşma engelli bir genç kız, belediye tarafından açılan tezhip kursuna katılarak, sessiz dünyasını sanatla güzelleştiriyor. 28 yaşındaki Zehra İnanöz, yazarak iletişim kurduğu AA muhabirine, yaklaşık 1 yıl önce Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları ile tanıştığını belirtti. Engellerine rağmen kursların ilgisini çektiğini ifade eden İnanöz, geçen yıl bilgisayar, modelistlik, stilistlik, cam boyama ve ebru kurslarına katıldığını söyledi. İnanöz, bu dönemde de kuaförlük ve tezhip kurslarına devam ettiğini dile getirerek, kurslara katılarak, hem zamanını boşa harcamadığını hem de yeni şeyler öğrenme fırsatı yakaladığını anlattı.
     
     -”KENDİMİ KEŞFETTİM”-
    
     Türk İslam sanat dallarından biri olan, süsleme ve bezeme sanatı olarak bilinen tezhip sanatını öğrenerek, yaşamında yeni pencereler açtığını ve kendini özel hissettiğini ifade eden İnanöz, şunları kaydetti:
     ”İşitme ve konuşma engelliyim. Bugüne kadar her zaman kendimi geliştirmeye çalıştım. Gittiğim kurslar sayesinde yeteneklerimi keşfettiğimi düşünüyorum. Halen de tezhip ve kuaförlük kursuna devam ediyorum. Yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyorum. Tezhip sanatını da çok merak ediyordum. Tezhip sanatını öğrenmek bana ayrı bir heyecan veriyor. Her şeyden önce bu sanat sayesinde sabırlı olmayı öğrendim. Boş durmayacağım. Kendimi geliştirmeye devam edeceğim. Engellerim bana engel olmayacak.”
 

 

    İnanöz, kısa bir süre önce tezhip kursuna devam eden kursiyerler olarak sergi açtıklarını belirterek, ”O sergide benim yaptığım bir tablo da izlenime sunuldu. Bu, benim için çok önemliydi. Öğrendiğim yeni şeyler sayesinde kendimi daha iyi ifade ettiğimi düşünüyorum. Çok mutluyum” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.