Bakan Çelik, Chp Kirşehir İl Başkanliğini Ziyaret Etti

Kategori : Genel |

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, CHP Kırşehir İl Başkanlığını ziyaret etti.
     Kültür Merkezi’ndeki kongreden sonra Kırşehir Özürlüler Derneği’nin Ahi Evran Meydanı’nın yanındaki parkta yer alan, yenilenen kurs binasının açılışını yapan Bakan Çelik, 1 Ekimde yürürlüğe giren Sosyal Güvenlik Yasası’yla ilgili bilgi verdi.
     Yasanın engellilere önemli imkanlar getirdiğini söyleyen Bakan Çelik, işverenin engelli çalıştırması halinde sigorta primi ödemeyeceğini, tüm primi devletin karşılaşacağını belirtti.
     Vali Lütfullah Bilgin, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ve diğer yöneticilerle Ahi Evran Camii’ne giden Bakan Çelik, Ahi Evran-ı Veli’nin türbesini ziyaret etti.
     Daha sonra, Artvinlilerin yoğun olduğu Gölhisar Mahallesi’ne giden Çelik, burada hemşehrilerine hitap etti.


     Bakan Çelik, hemşehrilerinden birinin evinde cağ kebabı yedikten sonra, CHP Kırşehir İl Başkanlığına giderek partililerle sohbet etti.
     CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin, Bakan Çelik’in ziyaretinden duydukları mutluluğu dile getirerek, ”Sayın Bakanım, bu ziyaretiniz bizim için jesttir, onurdur” diye konuştu.
     Faruk Çelik de bugüne kadar gittiği 17 ilde CHP ve MHP il başkanlarını mutlaka ziyaret ettiğini belirterek, şunları söyledi:
     ”Bugün Kırşehir’deyim. Bugüne kadar CHP’yle mecliste çok çeşitli konularda birlikte çalıştık. Destek verdiler, katkı sundular. Diyalog ve iş birliğine açık bir partiyiz. Ankara’da siyasi görüş nedeniyle ortalık toz duman olsa da Kırşehir’de, Anadolu’da iç içeyiz, birlik ve beraberlik içindeyiz. Çünkü hepimiz burada birlikte yaşıyoruz, gönül birlikteliğimiz var. Bakanlık olarak her partiye, her vatandaşa kapımız açıktır.”
     Cacabey Camii’ni gezerek bilgi alan Bakan Çelik’e, camiden çıkarken, 16 yaşındaki lise öğrencisi Kübra Başkıran, Sosyal Güvenlik Reformu’yla ilgili sorular yöneltti. Bakan Çelik, öğrenciye ”İşte, kulaktan dolma, yanlış şeyler biliyorsunuz” dedi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir