Bakan Çubukçu, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’ni Açti

Kategori : Genel |

İSTANBUL (CİHAN) – Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nin açılışını yaptı. Bakan Çubukçu, toplumun engellilere sahip çıkması gerektiğini söyledi.
    Engelli çocukların eğitim alabilmesi için Bağcılar’da inşa edilen Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş ve milletvekillerinin katılımıyla açıldı.
    Açılış töreninde konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, “Ben 11 yaşımda kör oldum, eğer eğitim almasaydım şimdi ne oldurdum bilmiyorum.” dedi. Lokman Ayva, Eğitim merkezinin açılışında emeği geçen herkese teşekkür etti. İstanbul Valisi Muammer Güler de, merkezin açışılına sağladığı destekten dolayı İTO Başkanı Yalçıntaş’a teşekkür etti.


    Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ise, engellilerin topluma kazandırılması gerektiğini ifade etti. Çubukçu, “Engellilere barınma imkanları sağlanmalı ve iş hayatına kazandırılmalıdırlar. Engelliler Eğitim Merkezleri, maddi açıdan aileler için büyük bir yardımdır. Yeteri kadar eğitim alanları bulunmuyor. Bu alanda her birey bizim için vazgeçilmezdir.” şeklinde konuştu. Konuşmasını tamlayan Bakan Çubukçu’ya İTO Başkanı Murat Yalçıntaş ve Vali Güler plaket takdim etti.
    Bu arada engelliler, Bakan Çubukçu, Vali Güler ve Yalçıntaş’a çiçek verdi.
    Plaket töreninin ardından Nimet Çubukçu, Muammer Güler ve Murat Yalçıntaş, kurdela keserek okulun açılışını yaptı. Daha sonra Bakan Çubukçu, eğitim merkezini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.