Bakirköy Görme Özürlüler Rehabilitasyon Merkezi Açildi

Kategori : Genel |

Bakırköy Görme Özürlüler Kültür ve Rehabilitasyon Merkezi, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’nun da katıldığı törenle açıldı. Bakırköy rekreasyon alanında, Dünya Ticaret Merkezinin maddi desteği, hayırsever İnci ve Yüksel Mermer’in iç donanımını yaptırmasıyla 700 bin YTL harcanarak oluşturulan rehabilitasyon merkezinin açılışında konuşan Çubukçu, merkezin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Çubukçu, ”Bu hizmetlerin de diğer hizmetler gibi engellilerin önündeki engelleri kaldıran önemli adımlardan biri olmasını temenni ediyoruz” dedi. Görme Özürlüler Derneği Başkanı Bülent Kelleci de merkezin yapımından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 30 kişinin eğitim alabileceği merkezde şimdiden 15 görme engellinin eğitim gördüğünü söyledi.
     Türkiye’de taksi ve araçların plakalarının kabartmalı yazılarak araç içlerine konulması talebini dile getiren Kelleci, seçimlerde tüm partilerin engellileri ilk 5 aday arasında göstermelerini istedi.
     Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin de hizmeti gerçekleştiren Dünya Ticaret Merkezi yetkililerine, iç donanımını yapan hayırsever İnci ve Yüksel Mermer ile merkezin yanında açılan basın bürosunun yapımında emeği geçen Aygün Karakaş’a teşekkür etti.
     Konuşmaların ardından Çubukçu, İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Altıntaş, Kaymakam Şahin, Türk Kalp Vakfı Başkanı Çetin Yıldırımakın ve hayırsever İnci Mermer ile rehabilitasyon merkezi ve basın bürosunun açılışını yaptı.
     Merkezin gezilmesinin ardından bazı kişilere plaket verildi. AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva’nın plaketini, Bakan Çubukçu Kaymakam Şahin’in elinden aldı.
     Çubukçu, engelli milletvekillerinin Meclis’te olması ve yasalar görüşülürken katılabilmelerinin çok önemli olduğunu belirterek, Lokman Ayva’ya verilen plaket için Şahin’e teşekkür etti.
     Bakan Çubukçu, daha sonra Şahin ile birlikte merkezin iç donanımını gerçekleştiren İnci Mermer’e, merkezin çevre düzenlemesini yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına Belediye Başkan Danışmanı Erman Tuncer’e ve basın bürosunu yaptıran Aygün Karakaş adına annesi Hanife Karakaş’a plaketlerini verdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

2 yazısına Bakirköy Görme Özürlüler Rehabilitasyon Merkezi Açildi yorum yapılmış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.