Bana Akülü Araba Gönderen Sivasspor Gönlümün Şampiyonudur

Kategori : Genel |

ZONGULDAK (CİHAN) – Türkiye Süper Ligi’nin renkli takımlarından Sivasspor, Zonguldak’ta 10 yaşındayken trenden düşerek iki bacağını da kaybedip 37 yıldır eve mahkum bir şekilde elleriyle emekleyerek yaşamını sürdüren engelli anne Sevim Sarısoy ve 9 yaşındaki oğlu Emre’yi sevindirdi. Zonguldak’ta yaşayan engelli anne ve oğlu, Türkiye Süper Ligi’nin ikinci takımı Sivasspor’un ilgisiyle büyük bir sevinç yaşadı. 9 yaşındaki oğluyla 2 odalı prefabrik bir evde yaşam mücadelesi veren ve oğlunu okutmaya çalışan engelli annenin dramı, Sivassporlu yönetici ve futbolcuları derinden etkiledi. Hayatını elleriyle yerde emekleyerek geçiren Sarısoy, Sivasspor’un gönderdiği akülü araba ile büyük sevinç yaşadı. Evinin önünde ilk kez gezinen Sarısoy, Sivasspor’a lig yaşamı boyunca başarılar dileyerek, “Benim gönlümün şampiyponu Sivasspor’dur. Yardım elini uzatıp bana destek verdikleri için Sivasspor’a hayatları boyunca teşekkürler ediyorum.” dedi.


    Tepebaşı mahallesinde ilköğretim okuluna giden oğlu Emre ile zor şartlarda yaşayan annenin dramı, anneler günün dolayısıyla kamuoyuna duyurulmuştu. Elleri yerde sürünerek oğlunu okula hazırlayıp kahvaltısını yaptıran, bulaşık yıkayıp evi temizlemeye çalışan annenin örnek yaşamı, Sivasspor’dan iş dünyasına, memur kesiminden Dubai’ye kadar uzanan çizgide, birçok vatandaşı yardım konusunda harekete geçirmişti.
    Sözünü yerine getiren Sivasspor, annenin yaşamını kolaylaştırmak ve hayata bağlamak için son donanımlı akülü araba hediyesini kargoyla gönderdi. Hediyeyi görünce büyük bir sevinç yaşayan anne-oğul, evin önünde tur attı. Evinin büyütülmesi durumunda akülü araba ile evde bulaşık, temizlik, ve yemek hazırlamayı da rahatlıkla yapabileceğini söyleyen Anne Sarısoy, “Ben Sivasspor’a binlerce teşekkür ediyorum, bu arabayı gönderdikleri için. İnşallah ileride dışarıya çıkıp işe gidip gelebileceğim ve bütün ihtiyaçlarımı görebileceğim engelli aracı alınır. O zaman 37 yıllık ev hapsinden kurtulmuş olacağım. Ben bir insanım, hayata atılmak , oğlum için çalışmak, onu okutabilmek için yıllarca evde kapalı kaldım. Oğlum artık büyüdü, okul hayatına başladı. Türkiye halkından ve devletinden bana elbirliğiyle bir özürlü taksi şu kapıya getirmelerini içten, yürekten yalvararak Allah rızası için gönüllerine sesleniyorum.” dedi.

“BENİM GÖNLÜMÜN ŞAMPİYONU SİVASSPOR”

Sivasspor’un hediyesini hiç bir zaman unutmayacağını söyleyen Sevim Sarısoy, şunları söyledi: “Sivasspor’un bu eşsiz hediyesine gerçekten çok sevindim. Çok mutlu oldum. Bu akülü araba ile evimin içinde dolaşıp bulaşık yıkamak, yemek pişirmek çok kolay olur benim için. Beni hayata bağlamak için gönderilen bu hediyelerden dolayı başta Sivasspor olmak üzere tüm halka teşekkür ediyorum. Bana yardım elini uzatan Sivasspor’a teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum. Sivasspor, benim gönlümün gerçek şampiyonu oldu.”

     (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.