Başka Dilde Aşk 18 Aralik’ta Seyirciyle Buluşacak

Kategori : Genel |

İSTANBUL (CİHAN) – İşitme engelli bir gencin, çağrı merkezinde çalışan bir kıza aşkını konu eden Başka Dilde Aşk 18 Aralık’ta seyirciyle bulaşacak. Yapımcılığını Ofis İstanbul by PPR’ın yaptığı, senaryosunu İlksen  Başarır ile Mert Fırat’ın yazdığı, yönetmenliğini yine İlksen Başarır’ın üstlendiği filmde, Saadet Işıl Aksoy , Mert Fırat, Emre Karayel, Lale Mansur , Timur Acar ,Ayten Uncuoğlu, Metin Coşkun, Şebnem Köstem, Tuğrul Tülek ve Tuna Kırlı rol alıyor. 
İşitme engelli bir gencin çağrı merkezinde çalışan bir kıza aşık olmasını şiirsel bir dille anlatan film, aşkın hiçbir engel tanımayacağını birbirinden ilginç anekdotlarla Beyazperde’ye aktarıyor. Başka Dilde Aşk’ın, 7. Sanat tutkunlarını, sosyal sorumluluk konularında daha duyarlı olmaya davet eden mesajlarıyla da dikkat çekmesi bekleniyor. 
    GELİRİN BİR BÖLÜMÜ İŞİTME ENGELLİLER ANAOKULUNA
    Ülkemizde yaşayan dokuz milyon engelli insanın hayata katılması için çaba gösterilmesi gerektiğini vurgulayan filmin gelirinin bir kısmı,  işitme engelliler için anaokulu projesine destek amaçlı kullanılacak. Aynı zamanda Türkiye Kürek Fedarasyonu ile ortak bir çalışma yapılarak dünyada ilk kez engellilerin kürek sporuna kazandırılması ve onların spor,  sosyal aktivitelerden faydalanabilmesi hedefleniyor.
    Başka Dilde Aşk, işitme engelliler için Türkçe altyazılı olarak 18 Aralık’ta vizyona giriyor. Film, bu yönüyle de Türkiye’de bir ilke imza atmış olacak…
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.