Başkan Altepe: Engelleri Kaldiracağiz

Kategori : Genel |

BURSA  (CİHAN) – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, engelli derneklerinin katılımıyla valilik bünyesinde oluşturulan İl Özürlüler Kurulu’na bağlı dernek temsilcilerine destek sözü verdi.
    Engelli dernekleri temsilcileri Başkan Altepe’yi zayeret etti. Ziyarette kentin birçok noktasında özürlüler ile ilgili sıkıntılar olduğunu ifade eden Özürlüler Kurulu Koordinatörü Sadık Zeybek, bu sıkıntıları valilik koordinesinde tek çatı altında oluşturdukları İl Özürlüler Kurulu aracılığı ile gidermeye çalıştıklarını anlattı. Problemlerin çözümü noktasında Büyükşehir Belediyesi’nden de destek istediklerini anlatan Zeybek, şehrin idaresinin yerel yönetimde olduğunu hatırlatarak, sorunların çözümünün Büyükşehir Belediyesi’nden geçtiğinin altını çizdi.
    Başkan Altepe ise İl Özürlüler Kurulu’na çalışmalarında gereken her türlü desteğin verileceğini belirtti. Altepe, “Şehirde engellilerle ilgili birçok eksiklik olduğunun farkındayız. Bu eksiklikleri gidermek için bu göreve geldik. Hangi konuda nerede olursa olsun hizmete hazırız.” diye konuştu.
    Ziyarette İl Özürlüler Kurulu’na bağlı Bursa Engelliler Derneği Başkanı Ünal Şıpkan, Türkiye Kas Hastalıkları Derneği Bursa Başkanı İsmail Altın, Doktor Ayten Bozkaya Spastik Engelliler Derneği Başkanı İdris Göz ve Bursa Böbrek Hastaları Dernek Başkanı Dr. Mürşit Atlıakın da hazır bulundu. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.