Batman Valiliği, Engelli Vatandaşlara Motorlu Araç Yardiminda Bulundu

Kategori : Genel |

BATMAN (CİHAN) – Batman Valiliği, bedensel engelli vatandaşlara motorlu araç yardımında bulundu. Batman Emek Motor tarafından özel olarak tasarlanan 10 adet motorlu engelli aracı, düzenlenen törenle hak sahiplerine dağıtıldı.
    Batman Valiliği bedensel engelli vatandaşları sevindirdi. Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından temin edilen 10 adet motorlu araç Batman Valiliği bahçesinde düzenlenen törenle, daha önce Bedensel Engelli ve Engelliler Spor Kulübü Derneği üyeleri arasından tespit edilen engelli vatandaşlara dağıtıldı.
    Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın engelli sorunları ile yakındam ilgilendiğini belirten Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Ahmet Günaydın, özellikle soğuk kış günlerinde engelli vatandaşların ulaşımda büyük sıkıntılar yaşadığına dikkat çekerek motorlu araçların bu nedenle büyük önem arz ettiğini vurguladı.

    Dağıtılan motorlu araçlardan birini almaya hak kazanan Afife Akdaş, Batman’da ilk engelli bayan sürücü unvanını da almış oldu. Batman’da motorlu araç alan ilk bayan olduğunu belirten Akdaş, ilk defa trafiğe çıkacağı içinde heyecanlı olduğunu söyledi.
    En büyük sorunlarından birinin ulaşım olduğunu belirten Akdaş, motorlu araçla hayatın daha rahat ve güzel olacağını ifade etti. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir