Bazi Engellilerin Yasadişi Örgütler İçin Dilendiği İddia Edildi

Kategori : Genel |

DENİZLİ (CİHAN) – Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Denizli Şube Başkanı Veysel Bozcayoca, bazı engellilerin yasadışı örgüt ve çeteler için dilendiğini iddia etti.
 Dernek Başkanı Veysel Bozcayoca, engelli dilencilerle ilgili vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı. Bozcayoca, “Bu şahısların kimler için dilendiğini yetkili kurumlarımızın takip altına alarak önlemesini bekliyoruz. Biz engelli insanlar, sokaklarda dilenmeyi onurumuza yakıştıramıyoruz. Bu kişiler, bizim toplum karşısındaki güvenimizi sarsıyor.” dedi.
 Engellilerin sıkıntılarına da değinen Veysel Bozcayoca, Türkiye İş Kurumu’nun işverenle engelli vatandaşları buluşturan projesinin görme engelliler için adeta onur kırıcı olduğunu savundu.

 İşverenlerin istihdama katmak istediği engelli vatandaşlardan bünyelerine görme engellileri dahil etmediğini de söyleyen Bozcayoca, “İşverenlerimiz, görme engelli üyelerimizin yeteneklerini görmeden, iş becerilerine bakmadan diğer engelli gruplardan işçi alıyor. Bu durum bizi son derece üzmektedir.” şeklinde konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.